چهارشنبه: 9/اسف/1402 (الأربعاء: 18/شعبان/1445)

قرآن برترین برنامه زندگی

مرجع تقلید شیعیان جهان افزودند: «قرآن كریم آمده است تا تاریكی را از بین ببرد و بشر را از ظلمات نجات دهد،‌ قرآن كریم به جامعه بشری حیاتی دوباره داده است و آیات آن با اعلامیه‌های حقوق بشر هرگز قابل قیاس نیست».

ایشان با تاكید بر این كه احساسات مردم در مقابله با جسارت به قرآن كریم بسیار بجا و ذی‌قیمت بود، بیان داشتند: «مردم با این حضور، شعور دینی خود را نشان دادند و این موضوع باید نسبت به همه برنامه‌های دینی جاری باشد».

حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف با بیان اینكه مكتب ما مكتب قرآن و اسلام می‌باشد و غیر از این ما مكتبی نداریم، اظهار داشتند: «هر آنچه برای سعادت دنیا و آخرت لازم است در قرآن كریم وجود دارد و ما باید درس زندگی خود را از آموزه‌های وحیانی این كتاب مبین بگیریم».

معظم‌له با تاكید بر اینكه نور اسلام و قرآن كریم هرگز خاموش نمی‌شود، تأكید كردند: «بیش از هزار و چهارصد سال است كه دشمنان برای خاموش كردن نور قرآن و ضربه زدن به دین اسلام توطئه و فعالیت می‌كنند، آنها سعی می‌كنند نور قرآن را خاموش كنند؛ اما روزبه‌روز بر عظمت و شوكت اسلام و قرآن افزوده شده است و افزوده می‌شود».

 

مرجع تقلید شیعیان بیان داشتند: «تمام افتخار ما به دین اسلام، پیامبر گرامی ‌(ص) و ائمه اطهار‌(علیهم السلام) و قرآن كریم است و ما خدا را شاكریم كه در زمره امت محمد و شیعیان علی‌هستیم».

ایشان تاكید كردند: «باید التزامات عملی ما در سایر رشته‌ها بیشتر باشد و مورد مراقبت قرار گیرد و جامعه‌ ما قرآنی باشد و این كتاب آسمانی اسلام در همه مسائل حضور داشته باشد».

حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف از حضور نسل جوان در مقابله با جریان اهانت به ساحت مقدس قرآن كریم، قدردانی كردند و با قابل تحسین خواندن این حضور تاكید كردند: «وفاداری مسلمانان را در تمام جهان نسبت به قرآن كریم بسیار باارزش دانسته و ارج می‌نهیم».

معظم‌له در پایان با اشاره به روایتی خاطرنشان كردند: «براساس آموزه‌های دینی و روایات، اسلام بر جهان تسلط خواهد یافت و امیدواریم خداوند كریم روزبه‌روز بر وفاداری ملت ما به قرآن و آموزه‌های دینی بیفزاید».

پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

 

 

نويسنده: