پنجشنبه: 4/مرد/1403 (الخميس: 18/محرم/1446)

بی‌توجهی حاکمان ممالک اسلامى نسبت به قرآن

ایشان افزودند: «امروز در بحرین به ‌وسیله آل ‌سعود و آل خلیفه كه ادعای خادم‌الحرمینی را دارند و ادعای احترام و دفاع از قرآن كریم دارند، مساجد به آتش كشیده می‌شود و قرآن‌سوزی به‌راه می‌افتد كه هیچ ‌عذری از این جنایت آنها پذیرفته نیست».

مرجع تقلید شیعیان جهان با بی‌نظیر خواندن این جسارت‌ها در طول تاریخ اسلام تصریح كردند: «كسانی ‌كه دم از صیانت از قرآن كریم می‌زنند، امروز در ممالك اسلامی، طغیان‌گری می‌كنند و همان حركت زشتی را كه كشیش آمریكایی انجام داد، امروز از سوی مسلمان‌نماها صورت می‌گیرد كه در هیچ زمانی از تاریخ سابقه نداشته است».

 

ایشان ادامه دادند: «طغیان و وحشی‌گری كه امروز از سوی برخی مسلمان‌نماها در ممالك اسلامی رخ می‌دهد، نشان از قساوت دل آنهاست كه چنین اهانت‌هایی را به قرآن شریف انجام می‌دهند كه هرگز نمی‌توان آنها را به‌زبان آورد».

حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانیمدظله‌الوارف افزودند: «آل خلیفه و آل سعود افرادی خودفروخته هستند كه فطرت حیوانی آنها امروز در بحرین نمایان شده است و متاسفانه صدای حقیقت را نمی‌شنوند و گوش‌های آنها از شنیدن آیات قرآن ناشنوا شده است و در‌ آینده نزدیك در باطل خود گرفتار و مصیبت‌های عظیم آنها را فرا خواهد گرفت».

ایشان نور قرآن را خاموش‌نشدنی خواندند و فرمودند: «در طول تاریخ فراوان بوده‌اند افرادی كه می‌خواستند نور قرآن را خاموش كنند؛ اما غافل از اینكه نور الهی هرگز خاموش شدنی نیست و هرگز به این عقیده پلید خود نخواهند رسید؛ بلكه روزبه‌روز بر روشنایی و عظمت قرآن در جهان افزوده خواهد شد و این حامیان و نوكران آمریكا هستند كه رو به نابودی می‌روند».

معظم‌له اظهار داشتند: «امروز حتی كسانی كه نسبت به قرآن بیگانه هستند نیز با مطالعه‌ اندكی از قرآن كریم به عظمت آن پی‌برده و در برابر آن خاضع و خاشع می‌شوند؛ اما حكام خود‌فروخته و ظالم به‌دلیل این جسارت‌ها و ظلم‌ها روزی بر خاك مذلت خواهند افتاد».

 

نويسنده: