چهارشنبه: 2/خرد/1403 (الأربعاء: 14/ذو القعدة/1445)

مراسم جشن یا اعلان حضور

مراسم جشن نیمۀ شعبان بسیار قابل تقدیر است و ان‌شاءالله مورد توجه خود حضرت خواهد بود. اینها درحقیقت اعلان حضور شیعیان است که ما منتظر ظهور حضرت هستیم، به دنیا اعلام موجودیت می‌کنند که ما وجود داریم و فعال هستیم.

این برنامه‌ها هرچه باشکوه‌تر باشد اعلان حضور روشن‌تر می‌شود و به دنیا اعلام می‌شود که شیعیان حضرت مقاصد بزرگ دارند و می‌خواهند اعلام استقامت کنند.

ما به دین و احکام اسلام افتخار می‌کنیم، و هویت اسلامی ‌خود را نگه می‌داریم، ممکن نیست از هویت اسلامی ‌خودمان چیزی کم بگذاریم. افتخار می‌کنیم که همه چیز ما امام زمان ما است. دین ما، دنیای ما، هویت ما، قرآن و پیغمبر اکرم(ص) و ائمه طاهرین(ع) و حضرت ولیّ عصر(عج) است.

اینها اعلام هویت است یعنی مردم هویتی که دارند عوض نشده است و دیگران هرچه تبلیغ کرده‌اند در این مردم اثری نکرده است و دلیل آن، همین برنامه‌ها و مجالس و چراغانی‌ها است، اینها از این جهت بسیار ارزنده و مفید است و هرچه کامل‌تر و باشکوه‌تر انجام شود موجب عظمت دین و پایداری مردم در امر دین و معرفی موقعیت مردم نسبت به مقاصد و اهداف حضرت ولیّ عصر(عج) می‌شود.

 

همه اعلام می‌کنند که ما در کنار دین و پشتیبان و پاسدار دین هستیم. اینها برنامه‌های بزرگی است که پیام‌های آن بزرگ و باعظمت است.

باید از کسانی که در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند و زحمت می‌کشند تقدیر کرد.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: