يكشنبه: 27/خرد/1403 (الأحد: 9/ذو الحجة/1445)

هدف بعثت انبیا

مقام معنویت و کمال باطنی، مقامی ‌است که انبیا آن را می‌خواهند و پیغمبر(ص) می‌فرماید:

«إِنَّمَا بُعِثْتُ لأُتَمِّمَ مَكَارِمَ الأَخْلاقِ‏»؛[1]

«من مبعوث شدم تا مکارم اخلاق را کامل کنم».

سعی کنید رضایت امام زمان(عج) را تحصیل کنید، امروز همۀ مردم رعیت امام زمان(عج) هستند، همه باید اهتماممان را بر این قرار دهیم که آن حضرت از ما راضی باشند.

این اوضاعی که می‌بینید در این مملکت پیدا شده است زن‌ها و مردها در جلسات با هم می‌نشینند، مثل خواهر و برادری که با هم محرم باشند، وقتی امام زمان(عج) این وضعیت را از شیعیان ببیند خیلی متأثر می‌شود این موسیقی‌ها و این معاصی مختلفی که الآن هست و روزبه‌روز رواجش بیشتر می‌شود مجلات، روزنامه‌ها و مقالاتی که نوشته می‌شود قطعاً حضرت ولیّ عصر(عج) از اینها اطلاع دارد و بسیار متأثر می‌شود وقتی ببیند امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر فراموش شده، مردم نسبت به احکام خداوند متعال

 

بی‌تفاوت باشند عده‌ای همه چیز را زیر سؤال ببرند و از روی هوی و هوس و سلیقه‌های خودشان اظهار نظر کنند حضرت متأثر می‌شوند.

دین یعنی اینکه انسان تسلیم صرف احکام خداوند متعال باشد.

قرآن می‌فرماید:

﴿فَلَا وَرَبِّكَ لَا یُؤْمِنُونَ حَتَّى یُحَكِّمُوكَ فِیمَا شَجَرَ بَیْنَهُمْ ثُمَّ لَا یَجِدُوا فِی أَنْفُسِهِمْ حَرَجاً مِمَّا قَضَیتَ وَیُسَلِّمُوا تَسْلِیماً﴾.[2]

 

[1]. بیهقی، السنن الکبری، ج10، ص192؛ ابن‌عبدالبر، الاستذکار، ج8، ص576؛ طبرسی، مجمع البیان، ج10، ص500،  ذیل آیه 4 سوره قلم؛ مجلسی، بحار الانوار، ج16، ص210؛ ج68، ص382.

[2]. نساء، ٦٥. «قسم به پروردگارت، آنها ایمان نمی‌آورند مگر اینکه در اختلافات، تو را حکم قرار دهند و آن‌وقت در دل و باطن خودشان از حکم و داوری تو احساس ناراحتی نکنند و تسلیم باشند».

موضوع: 
نويسنده: