پنجشنبه: 10/خرد/1403 (الخميس: 22/ذو القعدة/1445)

تهدید آمیزترین آیۀ قرآن

این آیه از آیاتی است که نقل می‌کنند از حضرت ولیّ عصر(عج) سؤال شد کدام یک از این آیات قرآن مجید تهدیدآمیزتر است؟ فرمودند: این آیه.

کسانی که می‌خواهند به آیات خداوند متعال تعرض کنند، خدشه کنند، شبهه ایجاد کنند، دستورات اسلام را سبک کنند و به‌هم بزنند بر خداوند مخفی نمی‌ماند. هر کاری می‌خواهید بکنید، خداوند به کارهایی که انجام می‌دهید بصیر و بینا است.

البته این‌طور نیست که این مسائل یک‌مرتبه ایجاد شود، وقتی کسانی که در هر موقعیتی هستند وظیفه‌ا‌ی را که دارند انجام نمی‌دهند، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر نمی‌کنند، چنین می‌شود. همه باید در مقام امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و ترویج و نصرت دین باشیم و مراقب توطئه‌هایی که علیه دین و هویت اسلامی ‌ما است باشیم. مملکت، مملکت اسلام و امام زمان(عج) است. هزار و چهار صد سال است این مملکت در زیر سایۀ قرآن احکام مقدس اسلام برقرار بوده است، این احکام باید حفظ شود، زن‌ها باید حجاب و عفت داشته باشند همین‌طور مردها و جوان‌ها.

 

این روزنامه‌ها، جراید، رادیو، تلویزیون، می‌بینید چه وضعیتی است؟

اینها مطالبی است که خودرو بیرون نمی‌آید. این فسادهایی که پیش می‌آید به هم ارتباط دارد و روی همین اوضاع پیش می‌آید. آن رادیو و تلویزیون، آن وضعیت آزادی موسیقی و خانۀ موسیقی و مسائلی که هست وقتی اینها آزاد باشد یا من تشویق و ترغیب کنم، آن‌وقت نتایجش همین مطالب است که ملاحظه می‌کنید.

باید همه‌جا آگاه باشیم، اگر همه‌جا آگاه می‌بودیم، کار به اینجا نمی‌رسید، و این هتاکی‌ها و جسارت‌ها و جرئت‌ها را کسی به خودش نمی‌دید.

نويسنده: 
کليد واژه: