وریز وجوهات
بی‎ترديد كساني كه می‎خواهند اسلام را در آينه اعمال و رفتار اجتماع مسلمانان اين عصر ببينند و آن جمال نوراني و خورشيد جهان تاب را در چنين منظر و آيينه تيره و تار زيارت كنند، سخت در اشتباه‌ هستند. اگر تصوير چهره اسلام ممكن بود و يك نفر آگاه به تمام...
جمعه: 1400/02/3 - (الجمعة:10/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت‌الله العظمي صافي‌گلپايگاني در ديدار رئيس دانشگاه حضرت معصومه سلام الله عليها :
دانشگاه‌هاي مخصوص بانوان بايد گسترش يابد.

________________________________________
حضرت آیت الله العظمی صافی صبح دوشنبه 88/7/27 رئیس و جمعی از اساتید دانشگاه دخترانه حضرت معصومه سلام الله علیها را به حضور پذیرفتند.
معظم له با تأكید بر ارتقای علم و دانایی دختران جامعه به عنوان مادران آینده، اظهار داشتند: اسلام فراگیری علم و دانش و كسب معرفت و بصیرت را همواره مورد تاكید و تشویق قرار داده است و جامعه اسلامی را به ارتقای درك و فهم عمومی دعوت كرده است.

________________________________________
حضرت آيت الله العظمي صافي صبح دوشنبه 88/7/27رئيس و جمعي از اساتيد دانشگاه دخترانه حضرت معصومه سلام الله عليها را به حضور پذيرفتند.
معظم له با تأكيد بر ارتقاي علم و دانايي دختران جامعه به عنوان مادران آينده، اظهار داشتند: اسلام فراگيري علم و دانش و كسب معرفت و بصيرت را همواره مورد تاكيد و تشويق قرار داده است و جامعه اسلامي را به ارتقاي درك و فهم عمومي دعوت كرده است.
اين مرجع تقليد افزودند: اسلام از جهل و ناداني نفرت دارد و آن را درد بزرگي براي جوامع انساني مي‌نامد، اولياء و انبياء الهي همواره به علم و معرفت دعوت مي‌كردند، آيات قرآن نيز با هدف خارج كردن بشريت از جهل نازل شد.
حضرت آيت‌الله صافي‌گلپايگاني بيان داشتند: دختران امروز، مادران فرداي جامعه اسلامي هستند لذا كسب دانش و دانايي لازم جهت تربيت فرزندان خوب و صالح و همسرداري اسلامي براي دختران الزامي است.
ايشان افزودند: براي ارتقاي سطح علمي و افزايش دانش دختران جامعه نيازمند دانشگاه‌ها و دانشكده‌هاي اختصاصي دخترانه هستيم تا دانشگاه‌ها از اين فضاي مختلط و فضاي نگران كننده خارج شوند و بتوانند آزادانه به تحصيل علم بپردازند و از هرگونه فساد و تباهي به دور باشند.
ايشان با اشاره به نارضايتي و نگراني اولياي دانشجويان بيان داشتند: اختلاط دختران و پسران در دانشگاه‌هاي كشور آسيب بزرگي به جامعه مي‌زند و معايب و مفاسد مختلفي در دانشگاه‌ و به طبع آن در جامعه به وجود مي‌آورد.
معظم‌له تصريح كردند: اگر بتوانيم دانشگاه‌هاي مستقل دخترانه مانند دانشگاه حضرت معصومه سلام الله عليها را در كشور گسترش دهيم و جواب‌گوي مسائل علمي و تربيتي دختران باشيم در آينده شاهد حضور مادران آگاه و عالم در جامعه خواهيم بود.
حضرت آيت‌الله صافي‌گلپايگاني تاكيد كردند: بايد رشته‌هايي براي دختران در دانشگاه‌ها آموزش داده شود كه كاملا با روحيه زنانه سازگار باشد و براي آينده آنها مفيد باشد.
اين مرجع تقليد با اشاره به لزوم آموزش برخي رشته‌هاي مورد نياز جامعه افزودند: رشته‌هايي در زمينه پزشكي، خانه‌داري، همسرداري و تربيت فرزندان از ديدگاه اسلامي مي‌تواند در تربيت آينده جامعه مفيد باشد و در كاهش طلاق‌ها و مشكلات خانوادگي بسيار موثر خواهد بود.
ايشان در پايان فرمودند: امروز متاسفانه برخي رشته‌هاي دانشگاهي با نياز جامعه سازگار نيست و حتي بسياري از مدرك‌هايي كه صادر مي‌كنند بي‌ثمر است و بسياري از ليسانس‌ها و دكتر‌هاي اين جامعه شغلشان با رشته‌هاي تحصيلي آنها متفاوت است كه همه اينها صرف هزينه‌هاي بي‌ثمر و هدر رفتن وقت با ارزش جوانان را به همراه دارد.

 

موضوع:

سه شنبه / 28 مهر / 1388