وریز وجوهات
بی‎ترديد كساني كه می‎خواهند اسلام را در آينه اعمال و رفتار اجتماع مسلمانان اين عصر ببينند و آن جمال نوراني و خورشيد جهان تاب را در چنين منظر و آيينه تيره و تار زيارت كنند، سخت در اشتباه‌ هستند. اگر تصوير چهره اسلام ممكن بود و يك نفر آگاه به تمام...
جمعه: 1400/02/3 - (الجمعة:10/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آيت الله العظمي صافي در ديدار رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه كشور:
قرآن بايد با رسم الخط خطاط معروف ايراني طبع شود و در اختيار همه مردم قرار گيرد

حضرت آیت الله العظمی صافی صبح روز سه شنبه 12/11/89 رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه كشور و جمعی از مدیران و معاونین كشوری و استان قم این سازمان را به حضور پذیرفتند.
معظم له در ابتدای این دیدار ارتحال حضرت رسول اكرم صلی الله علیه و آله و سلم و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام و امام رضا علیه السلام را به پیشگاه حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه تسلیت عرض نمودند و همچنین دهه‌ی پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
حضرت آیت الله العظمی صافی به مسأله وقف و جایگاه آن در اسلام اشاره كردند و خاطرنشان كردند: وقف مساله بسيار مهمي است كه در اسلام به آن بسيار تأكيد شده و اين موقوفات است كه به عنوان اثر ماندگار براي اشخاص باقي مي‌مانند.
مرجع تقليد جهان تشييع قدمت و سابقه‌ی وقف را متذكر شدند و تصريح كردند: مسلمانان از صدر اسلام تا به امروز به مسأله وقف اهمیت می‌دادند و خود اهل بيت علیهم السلام نيز از واقفان بزرگ بودند و شخص حضرت پيامبرصلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمومنین علیه السلام نيز واقف بزرگي بودند.
معظم له ادامه دادند: آنچه جوامع علمی و دانشگاه‌های بزرگ دنیا دارد و همه‌ی موفقیت‌های علمی از پیامبر بزرگ اسلام می‌باشد.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي با بيان اين كه وقف در اسلام مورد توجه ويژه‌اي قرار گرفته است و اشخاصي كه مي‌خواستند براي خود ذخيره‌اي باقي بگذارند در مقام همين وقف بوده‌اند، خاطر نشان كردند: براساس همين تشويقات و ترويجات كه از سوي گذشتگان و سيره اهل بيت عليهم السلام صورت گرفته، تاكنون وقف باقي مانده است.
معظم له خاطر نشان كردند: امروز موقوفاتي وجود دارند كه تاريخ هزار ساله دارند و هنوز هم باقي مانده و هم ‌اينك مورد استفاده عموم مردم قرار مي‌گيرند.
ايشان تعليمات ديني را در ترويج فرهنگ وقف بسيار مهم برشمردند و افزودند: رشته‌هاي فرهنگي بسياری در باب وقف وجود دارد كه بايد به آن‌ها نيز توجه شود.
مرجع تقليد جهان تشيع فرمودند: عمل به نيات واقفان بسيار مهم است و بايد نيات آن‌ها كاملاً رعايت شود و اين يك اصل ثابت است و سبب اميدواري بيشتر مردم مي‌شود، همچنين رعايت مسائل شرعي از جمله اصول مهم در موقوفات است كه دست اندركاران سازمان اوقاف بايد به آن توجه كنند.
حضرت آيت‌الله العظمي صافي، استفاده درست و صحيح از موقوفات را بسيار با اهميت دانستند و يادآور شدند: با توجه به خلأهايی كه در جامعه ما است امروز وجود موقوفات در كشور بسيار با اهميت است و بركات فراواني خواهد داشت.
مرجع تقلید شیعیان جهان در ادامه فرمودند: اميدواريم خداوند به همه ما توفيق بدهد كه در مسير ترويج دين، اعتلاي كلمه الله و نشر معارف اهل بيت علیهم السلام و آن چه سبب حفظ موقوفات است گام برداريم.
ایشان با اشاره به انتشار قرآن با رسم الخط عثمان طه در عربستان فرمودند: اين رسم الخط، غلط است و قرآن بايد با رسم الخط خطاط معروف ایرانی طبع شود و در اختيار همه مردم قرار گيرد.
مرجع تقلید شیعیان جهان چاپ قرآن و انتشار آن در شمارگان گسترده را بسيار ارزنده دانستند و بر اين مهم تاكيد كردند.
در ابتدای این دیدار حجة الاسلام و المسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف كشور گزارشی از موقوفات كشور و برنامه‌های در دست اجرا خدمت معظم له ارائه كرد.
همچنین در پایان مراسم تمبر یادبود امامزادگان استان قم توسط حضرت آیت الله العظمی صافی رونمایی شد و معظم له این تمبر را به دستخط مبارك خویش مزیّن نمودند.
 

موضوع:

چهارشنبه / 13 بهمن / 1389