يكشنبه: 1403/01/26
نسخه مناسب چاپSend by email
شب های قدر و دعای همگانی

توصیه مرجع ولائی حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدللّه رب‌العالمین و صلّی اللّه علی سیّد المرسلین محمد و آله الطاهرین لا سیّما بقیّة الله فی الأرضین

إِنَّ النَّاسَ فِی تِلْکَ اللَّیْلَةِ فِی صَلَاةٍ وَ دُعَاءٍ وَ مَسْأَلَةٍ وَ صَاحِب هَذَا الْأَمْرِ فِی شُغُلٍ تَنَزَّلُ الْمَلائِکَةُ إِلَیْهِ بِأُمُورِ السَّنَةِ مِنْ غُرُوبِ الشَّمْسِ إِلَی طُلُوعِهَا مِنْ کُلِّ أَمْرٍ

شایسته است در این لیالی که ملائکه الهی مقدرات سال را بر امام زمان (عج) نازل می‌کنند به انجام این وظایف اهتمام نمائیم:

1- مؤمنان به تجدید عهد با ولی امر و صاحب لیله‌القدر و وارث غدیر حضرت بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اقدام نموده و با خواندن دعای معروف «اللهم کن لولیک» و «زیارت آل‌یس» از نور هدایت آن هدایتگر الهی بهره مند شویم.

2- همگان این شب را برای کسب معارف دین تو به دعا، پاک ساختن نیات و درخواست هدایت، امنیت و سلامت برای همه بنی نوع بشر، غنیمت بدانیم تا به عنایت حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این بیماری فراگیر و نقاط ضعف اقتصادی اجتماعی و مناهی و معاصی که هویت جامعه را تهدید می‌کند برطرف شود.

3- اینجانب از همه منتظران خاصه خطبا، شعرا و ذاکرین خاضعانه استدعا دارم که دل‌ها را متوجه آن امام عزیز و مهربان نمایند و به طور خاص بخشی از مجالس را در تمامی ایام سال به دعای متضرعانه برای فرج موفور السرورش اختصاص دهند.

4- وظیفه همه مسلمانان دعای همگانی برای فرج است.

«اللَّهُمَّ اکْشِفْ هٰذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هٰذِهِ الْأُمَّةِ بِحُضُورِهِ، وَعَجِّلْ لَنا ظُهُورَهُ، إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعِیداً وَنَرَاهُ قَرِیباً»

شنبه / 11 فروردين / 1403