سه شنبه: 1403/03/8
نسخه مناسب چاپSend by email
رونمایی از ترجمه عربی کتاب «نیایش در عرفات»

رونمایی از کتاب شریف "علی صعید عرفات" شرح دعاء عرفه

کتاب ارزشمند نیایش در عرفات شرح دعای عرفه حضرت سید الشهدا علیه السلام تألیف مرجع ولائی آیت الله العظمی صافی گلپایگانی قدس سره می باشد که بحمدلله با اشراف موسسه وارث الانبیاء وابسته به عتبه مقدسه حسینیه به زبان عربی ترجمه شد.
مترجم  جناب حجة الاسلام آقای محمد صالح حلفی از فضلای محترم حوزه علمیه می باشند.
کتاب نیایش در عرفات در سال ۱۴۱۱ قمری توسط حضرت آیت الله العظمی صافی قدس سره نوشته شده است.
معظم له درباره این کتاب می فرمودند: در بیمارستان بستری بودم و در دهه اول محرم توفیق شرکت در مجالس عزاداری پیدا نکردم تصمیم گرفتم با بضاعت اندک و در حالی که کتابی در دسترس نداشتم کلمه ای را در  شرح دعای عرفه تقدیم نمایم.

این کتاب بارها به زیور طبع آراسته شد و مورد توجه عالمان و علاقه مندان به ساحت حضرت امام حسین علیه السلام قرار گرفت .
عتبه مقدسه ی حسینی که توجه خاص به کتاب های مربوط به حضرت سید الشهدا علیه السلام دارد تصمیم گرفت این کتاب ارزنده را به عربی ترجمه و چاپ نمايد. 
ترجمه عربی با اشراف موسسه محترم  وارث الانبیاء انجام گردید و مسئولین این موسسه در بیت مرجع مهدوی این کتاب را با حضور استاد عالیقدر حاج شیخ محمد حسن صافی گلپایگانی رونمایی نمودند.
استاد صافی گلپایگانی از زحمات و خدمات موسسه وارث الانبیاء و از جناب علامه شیخ عبد المهدی کربلائی تولیت عتبه مقدسه حسینیه و از جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای تنکابنی و مسئولین محترم موسسه خصوصا از مترجم محترم آقای حجه الاسلام شیخ محمد صالح حلفی تشکر نموده و مزید توفیقات آنان را در خدمت در ترویج و نشر معارف نورانی حسینی و آثار و برکات حماسه بزرگ عاشورا و کتاب های علمی و دینی از خداوند متعال مسئلت نموده و اظهار امیدواری کردند که خدمات شما در این راستا مقبول درگاه مقدس حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء قرار بگیرد.

سه شنبه / 4 ارديبهشت / 1403