پنجشنبه: 4/مرد/1403 (الخميس: 18/محرم/1446)

جامعیت قرآن و لزوم ارائه صحیح معارف قرآن

مرجع تقلید شیعیان جهان با تأكید بر ضرورت افزایش فعالیت‌های قرآنی در جامعه و آشنا كردن مردم با مفاهیم آن فرمودند: «قرآن، جامع‌الاطراف است و ما الآن نسبت به قرآن فقیر هستیم. فقرزدایی قرآنی در جامعه ضروری است و همه مردم باید با قرآن و معارف آن مأنوس شوند».

ایشان با بیان اینكه مردم دنیا تشنه معارف حقیقی قرآن هستند، بیان داشتند: «امروز بسیاری از كسانی ‌كه اسلام می‌آورند به ‌خاطر دعوت قرآن كریم است؛ متأسفانه بسیاری از معارف قرآنی به مردم جهان به ‌خوبی ارائه نمی‌شود. اگر بتوانیم این حقایق را به ‌خوبی انتقال دهیم، همه جهانیان آن را خواهند پذیرفت و اسلام می‌آورند».

معظم‌له ادامه دادند: «قرآن، كتاب نور و شفاست، هیچ جهل و نادانی وجود ندارد كه به‌وسیله قرآن و معارف آن برطرف نشود و این گفتار در خصوص قرآن مبالغه نیست، بلكه حقیقت است و همه جهالت‌ها تنها با قرآن برطرف می‌شود».

 

حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانیمدظله‌الوارف در پایان ضمن تقدیر و تشكر از فعالیت‌های صورت‌گرفته در دانشگاه علوم و معارف قرآن، برای موفقیت كلیه‌ فعالان قرآنی دعا كردند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین راغبی گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه علوم و معارف قرآن خدمت معظم‌له ارائه نمود.

پنجشنبه 14 مهرماه 1390

نويسنده: