دوشنبه: 25/تير/1403 (الاثنين: 8/محرم/1446)

رابطه زن و مرد در چارچوب دستورات اسلام

ایشان با انتقاد از اختلاط زن و مرد با اشاره به آیه‌ای از قرآن مجید فرمودند: «رابطه‌ بین زن و مرد باید به‌گونه‌ای باشد كه هم دل مرد پاك بماند و هم دل زن و اگر می‌خواهید مسلمان باشید باید اینها را رعایت كنید».

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینكه خدایی كه بشر و مرد و زن را آفریده مصلحت بشر را بهتر می‌داند فرمودند: «همه‌ این هدایت‌ها برای این است كه جامعه به كمال برسد. یعنی جامعه‌ای كه متشكل از زن و مرد است، همه به ‌طرف خدا و به ‌طرف مدارج عالی و بلند صعود داشته باشند و راهی غیر از دین و قرآن و ائمه(علیهم السلام) وجود ندارد».

حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف با ابراز تأسف از اصرار مسئولین تربیت‌بدنی مبنی بر شركت بانوان در مسابقات خارج از كشور فرمودند: «ما عزت و كرامت زن را می‌خواهیم و آن در سایه‌ دستورات انسان‌ساز اسلام به دست می‌آید».

 

ایشان با بیان اینكه باید قدر این دستورات متعالی دین را بدانیم افزودند: «مرد باید خودش را فدای حفظ زن كند و فداكار باشد و ما باید اینها را زنده كنیم و امیدوارم كه در جامعه‌ ما جمعیتی از خواهران در سایه‌ این هدایت‌های قرآنی ثابت‌قدم بمانند و به عزت اسلامی و كرامت خودشان اهمیت بدهند».

یكشنبه 5 اردیبهشت‌ماه 1389

 

نويسنده: