جمعه: 29/تير/1403 (الجمعة: 12/محرم/1446)

 4. مكتب غدیر[1]

 

بسم الله الرحمن الرحیم

الْحَمْدُ لله الّذی هَدانَا لِهذَا وَمَا کُنَّا لِنَهْتَدِیَ لَوْلَا أنْ هَدَانَا اللهُ، وَالصَّلاةُ وَالسَّلامُ عَلَى سَیِّدِنا رَسُولِ اللهِ وَعَلَى عَلِیٍّ وَلیِّ الله وَآلهِما سِیّما إِمَامِ زَمَانِنَا مَولَانا الْمَهْدِیّ بَقِیَّةِ‎ الله وَاللَّعْنُ عَلى أَعْدَاءِ الله.[2]

قال الله تعالی:

﴿یَاأ َیّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما اُنْزِلَ إِلَیكَ مِنْ رَبِّكَ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللّٰهُ یعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللّٰهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْكَافِرینَ﴾.[3]

 

برادران مؤمن و خواهران مؤمنه!

اجازه دهید پیش از عرض تبریک و مطالبی را که باید همگان آن را در این دهه مبارک ـ که به دهه غدیر نام‌گذاری شده است ـ بررسی نماییم، نظری فشرده و بسیار مختصر در این آیه شریفه داشته باشیم:

 

[1]. این پیام به‌مناسبت دهه غدیر سال 1420 هجری قمری صادر شده است.

[2] . «سپاس خدایی را که ما را به راه راست راهنمایی کرد اگر او ما را هدایت نمی‌کرد ما راه راست را پیدا نمی‌کردیم و درود و سلام بر آقایمان پیامبر خدا(ص) و علی(ع) ولی خدا و فرزندانشان به‌ویژه امام زمان ما مهدی بقیة الله باد و لعنت بر دشمنان خدا باد».

[3]. مائده، 67. «ای پیامبر آنچه از طرف پروردگارت بر تو نازل شده است، ابلاغ کن،Z [و اگر  نکنی، رسالت او را انجام نداده‌ای، خداوند تو را از «گزند» مردم، نگاه می‌دارد؛ آری خداوند گروه کافران را هدایت نمی‌کند».

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: