سه شنبه: 8/اسف/1402 (الثلاثاء: 17/شعبان/1445)

مسئولیت همگانی در برابر اعمال خلاف شرع

حقیر به همه هشدار می‎دهم ما در برابر هر نقصان، کسر و کمبودی که در اسلامیّت خود داشته باشیم مسئولیم؛ از اینکه بعضی به‌واسطه تبلیغات سوء در اشتباه بیفتند و محرّمات را حلال بشمارند، مسئولیم.

ما از این تشویق و ترویجی که به اسم هنر، از فساد و گرایش‌ دادن جامعه به ملاهی، مناهی و شکستن سنّت‎های دینی می‎شود مسئولیم.

 

از اختلاط زنان با مردان بیگانه، از خطراتی که عفّت و پارسایی زنان و جوانان را تهدید می‎کند مسئولیم. این جامعه، جامعه اسلامی، جامعه شیعی و جامعه قرآنی است.

هویّت اسلامی این جامعه نباید به اسم خرافاتی که اسلام بر آنها خط بطلان کشیده مورد حمله واقع شود. در غدیر و اعیاد دیگر باید این مسائل را بررسی نماییم.

در این جمله تعلیلیه اخباریه: ﴿ذَلِكُمْ أَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَقُلُوبِهِنَّ﴾[1] که پس از جمله انشاییه‎ای که خطاب به زنان پیغمبر اکرم(ص) است، دقت و تأمّل کنید.

رعایت این هدایت قرآنی در تمام روابط بین زن و مرد بیگانه یک سنّت اسلامی است که مراعات آن جامعه را از فساد و فحشا مصونیت می‎بخشد. این هدایت قرآنی اگرچه با فرهنگ مبتذل غربی‌ ـ که متأسفانه افرادی فریفته و دلباخته آن هستند ـ مخالفت دارد، امّا برای مسلمانان، معیار و میزان است و اختلاطات زن و مرد بیگانه را کنترل و تحت نظم و ضابطه قرار می‎دهد.

در سایر موارد باید اگر شیعه هستیم ـ که الحمد لله هستیم ـ

 

دستورات شرعی و راهنمایی‎های ائمه(ع) را سرمشق و دستورالعمل خود قرار دهیم.

خداوند متعال همه را در عمل به وظایف، حفظ مواضع اسلامی و بازنگشتن به ارتجاع جاهلیت و عقب‌گرایی موفق فرماید.

والسلام علیکم ورحمة ‎الله وبرکاته

 

 

[1]. احزاب، 53. «این کار (درخواست چیزی از وسائل زندگی از زنان پیامبر از پشت پرده) برای پاکی دل‌های شما و آنها بهتر است».

موضوع: 
نويسنده: