پنجشنبه: 4/مرد/1403 (الخميس: 18/محرم/1446)

نامه شماره 6

به نام خدا

به لحاظ مبارك مرجع عزیزم، حضرت آیت‌الله العظمی آقای حاج شیخ لطف‌الله صافیمدظله‌العالی برسد.

با سلام و تبریك ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها) خواهشمند است در این روزهای خجسته، اینجانب را نصیحتی فرمایید تا بتوانم هر‌چه بیشتر در راه اسلام، ثابت‌قدم باشم.

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَلْحَمْدُ لِلهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَالْصَّلاةُ وَالسَّلامُ عَلَی سَیِّدِنَا وَنَبِیّنَا أَبِی الْقَاسِمِ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرِینَ، سِیِّمَا بَقِیَّةِ ‎اللهِ فِی الْأَرْضِینَ.
قَالَ اللهُ تَعَالَی: ﴿وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِی مُسْتَقِیماً فَاتَّبِعُوهُ وَلَا  تَتَّبِعِ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَنْ سَبِیلِهِ ذَلِكُمْ وَصَّیْكُمْ بِهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ﴾.[1]

نصیحتی كه به شما می‎نمایم، برگرفته و اقتباس از نصیحت و سفارش مرحوم علامه حلّی+ به فرزندش، فخرالمحقّقین(رحمه‌الله) می‎باشد. ایشان از بزرگ‌ترین علمای اسلام است كه در همه علوم نقلی و عقلی از اساتید كم‌نظیرند. آن بزرگوار در خاتمه كتاب ارزنده قواعد، به

 

فرزندش، كه او نیز از شخصیت‌های برجسته علمی و از مفاخر عالم علم و تحقیق و فضیلت است، سفارشاتی فرموده است.

 

[1] . انعام، 153. «و بدانید كه این راه راست و درست من است ، پس آن را در پیش گیرید، و به راه‌هاى دیگر نروید كه شما را از راه او دور اندازد‌؛ این‌چنین به شما سفارش كرده است، باشد كه تقوا پیشه كنید ]و در امان مانید[».

 

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: