چهارشنبه: 2/خرد/1403 (الأربعاء: 14/ذو القعدة/1445)

بسم الله الرّحمن الرّحیم

السلام علیكم

نامه مفصل و مشحون به مطالب ارزنده و دلسوزی برای نسل جوان و در لفظی دیگر، دلسوزی برای جامعه و برای اسلام عزیز و فرزندان اسلام، واصل شد. بسیار موجب امیدواری و خشنودی گردید.

تأخیر در جواب به‌واسطه كثرت مشاغل، مراجعات و مسائل كتبی و شفاهی است كه باید به همه جواب داده شود و همان‌طور كه مرقوم داشته‎اید چنین نیست كه نویسنده نامه باید از مسئولین یا رئیس یك سازمان و ارگان باشد تا جواب داده شود، معاذ الله؛ ان‌شاءالله در جواب‎ها بیشتر توجه به انجام وظیفه و كمك به نشر معارف اسلام و مكتب اهل‌بیت^، و بالا بردن سطح آگاهی‌های جامعه و به‌خصوص نسل جوان است.

مسئله یا مسائل جوانان مسائلی هستند كه همواره مورد توجه آگاهان، مربّیان جامعه و هادیان فكر و اندیشه و به‌خصوص مكتب انبیا^ و بالاخص، مكتب اسلام بوده و هست.

اصلاحات، سازندگی‌ها، آینده‎بینی‎های اقتصاد، سیاست ایمان و عقیده، همه روی این قشر تمركز حسّاس دارد‌؛ چه آنهایی ‌كه اَغراض

 

فاسده و مقاصد شخصی و قصد افساد و انحراف جامعه را دارند و چه آنهایی ‌كه قصد اصلاح و سالم‎سازی و خیر و سعادت مردم را دارند، روی این طبقه جوانان و نوجوانان سرمایه‎گذاری می‎كنند.

روحیّات جوانان برای عمل و فعالیت و قدم به پیش بودن و ترقّی و تكامل، آماده است، چنان‌كه برای سقوط و افتادن در منجلاب انحراف‌های گوناگون و فساد اخلاق نیز آماده‎اند.

سخن در مباحث مربوط به جوانان و عوامل مؤثر در رشد و كمال و یا سقوط و انحطاط آنها و اشباع درست غرایز و خواسته‎های آنان نیاز به نوشتن رساله‎ها و كتاب‎ها دارد.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: