سه شنبه: 8/خرد/1403 (الثلاثاء: 20/ذو القعدة/1445)

امیرالمؤمنین(ع) حجةالحجج(ع)

به‌هرصورت وجود امیرالمؤمنین(ع) از همۀ جهات حجت است بر کائنات و جمیع مردم غیر از حضرت رسول(ص) حتی بر انبیای گذشته و ائمه طاهرین(ع)، ایشان حجة الحجج هستند همه حجة الله هستند ولی ایشان حجة الحجج می‌باشند.

امیدوارم خداوند متعال همۀ شما و همۀ مؤمنین را از برکات ولایت امیرالمؤمنین(ع) بهره‌مند کند، و جامعۀ ما را در خطّ ولایت نگه دارد.

الآن خطوط بسیار خطرناکی مقابل مردم می‌گذارند، این روزنامه‌ها، رادیو و تلویزیون برخی خط‌هایی که مقابل مردم می‌گذارند، خط‌هایی است که مردم را از امیرالمؤمنین(ع) دور می‌کند.

در روایتی آمده که حضرت رسول(ص) با اصحاب خود نشسته بودند، خطی مستقیم کشیدند و فرمودند: «راه مستقیم خدا همین است»، سپس چند خط از سمت راست و چپ آن کشیدند و فرمودند: «این راه‌هایی است که شیطان به آن دعوت می‌کند».[1]

عده‌ای تلاش می‌کنند هویت اسلامی ‌و شیعی ما را کم‌رنگ کنند ما مسلمانیم ما به

 

ولایت امیرالمؤمنین(ع) اعتقاد داریم و افتخار می‌کنیم و به غیر از این هم به هیچ چیز افتخار نمی‌کنیم نه به ملیت و نه به کوروش و نه به داریوش و نه به این و نه به آن، به تنها چیزی که افتخار می‌کنیم به محمد و آل محمد است به امیرالمؤمنین(ع) به فاطمه زهرا(س) به امام حسن(ع) به امام حسین(ع) به قرآن مجید به نهج البلاغه به صحیفه سجادیه به این‌همه سوابق عالی و درخشان.

١٤٠٠ سال است افتخار دنیای اسلام همین بوده است حالا می‌خواهند این افتخارات را از مردم بگیرند و کاری کنند که مردم از این سوابق و افتخارات غافل باشند، مواظب باشید، مخصوصاً شما نوجوانان و جوانانی که گرم و سرد روزگار را خیلی نچشیده‌اید، تبلیغات گمراه‌کننده زیاد است مواظب خودتان باشید تا برای آینده اسلام افرادی خدمتگزار و شیعۀ مخلص امیرالمؤمنین(ع) باشید و از کسانی باشید که در آخرت از شفاعت آن حضرت بهره‌مند شوید و بتوانید در این دنیا هر کدام عَلَم‌دار پرچم تشیع و ولایت امیرالمؤمنین(ع) باشید.

هر کدام فرض کنید که فقط همین یک نفر هستید و باید اسلام را یاری کنید و دیگر کسی نمانده است در این صورت یک نفر چقدر باید تلاش کند، اگر در جامعه هیچ‌کس نباشد، همان یک نفر باید ایستادگی کند و همه را به خداوند متعال برگرداند.

همه از شما انتظار دارند، قرآن و امام زمان(عج) از شما جوان‌ها انتظار دارد، هم درس بخوانید و هم با اخلاق و عملتان موقعیت اسلامی‌خودتان را تثبیت کنید.

 

 

 

[1]. سیوطی، الدر المنثور، ج3، ص56، ذیل آیه ١٥٣ سوره انعام. «خط رسول الله(ص) خطاً بیده ثم قال: هذا سبیل الله مستقیماً ثم خط خطوطاً عن یمین ذلك الخط وعن شماله ثم قال: وهذه السبل لیس منها سبیل الا علیه شیطان یدعوا إلیه».

نويسنده: