پنجشنبه: 10/خرد/1403 (الخميس: 22/ذو القعدة/1445)

55
اهمیت استقلال نیروهای مسلح[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

﴿إِنَّ اللّٰهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفّاً كَأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ﴾.[2]

﴿وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللّٰهِ وَعَدُوَّكُمْ﴾.[3]

من تشکر و تقدیر می‌کنم از اظهار لطف شما و اینکه بنده را به زیارت خودتان نائل کردید.

این موقعیت‌ها و مواضعی که انسان ملاحظه می‌کند بسیار مایۀ خوشحالی و اسباب امیدواری است و مایۀ خوشحالی و مسرّت خاطر آقا امام زمان(عج) می‌شود، زیرا شما از جنود حضرت هستید و ان‌شاءالله از سربازان حضرت محسوبید، چون این مملکت، مملکت امام زمان(عج) است. کسانی که برای حفظ این مملکت و دفاع از حدود و ثغور و مرزهای آن، زمینی، هوایی، دریایی آمادگی داشته باشند تا دشمنان را مأیوس و مخذول کنند، مورد عنایت حضرت ولیّ عصر(عج) هستند.

استقلالی که امروز ارتش و همۀ نیروهای مسلح دارند، بسیار مایۀ خوشوقتی است، اینکه وابسته به خارج نیستند از افتخارات بزرگ است و ما باید همه افتخار کنیم که

 

بحمدالله نیروهای مسلح ما استقلال دارند و به هیچ کجا وابستگی ندارند، شاید بشود گفت در عالم اسلام، تنها نیروی مسلحی که استقلال دارد، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ‌است.

امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد تا بیش از این آمادگی دفاع از اسلام داشته باشید، بیش از این اسباب رعب و ترس دشمنان اسلام باشید. قدر خودتان را بدانید، اگر سرباز اسلام باشید همیشه در عبادت و اطاعت خداوند متعال هستید. این لباسی که پوشیده‌اید هر کجا که باشید در عبادتید، چون اسباب عزّت اسلام هستید. امیدوارم ارتش و سپاه ما بیش‌تر از اینها قوت پیدا کند تا در دنیا از همۀ ارتش‌ها قوی‌تر، مسلح‌تر و آماده‌تر برای دفاع باشد خداوند به همۀ شما توفیق دهد.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

 

[1]. دیدار جمعی از پرسنل نیروی هوایی با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 2 تیر 1387.

[2]. صف، ٤. «خداوند کسانی را دوست می‌دارد که در راه او پیکار می‌کنند گویی بنایی آهنین‌اند».

[3]. انفال، 60. «هر نیرویی در قدرت دارید برای مقابله با آنها (دشمنان) آماده سازید و (همچنین) اسب‌های ورزیده تا به‌وسیله آن دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید».

نويسنده: