جمعه: 25/خرد/1403 (الجمعة: 7/ذو الحجة/1445)

فقیه را چه گناه؟

من تشکر می‌کنم، هم از شما که زحمت کشیدید اینجا تشریف آوردید و هم از همۀ مردمی ‌که در مملکت اظهار علاقه و احساسات کردند. باید همۀ ما در مقام یاری دین و احکام خداوند باشیم.

فقیه احکام خدا را بیان می‌کند آنها که با روحانیت طرف می‌شوند درواقع می‌خواهند با احکام طرف شوند، امیدوارم آنها به مقاصدشان نرسند که البته نمی‌رسند.

﴿یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللّٰهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللّٰهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ﴾.[1]

البته آنها وقتی ببینند مردم این‌گونه در صحنه حاضرند و این مطالب را محکوم می‌کنند، در جای خود می‌نشینند ولی مطلب این است که ما باید همه جا آگاه باشیم و مواظب باشیم دین خدا را در همه‌جا نگه بداریم و نگذاریم هویت و شخصیت اسلامی‌ این مملکت خدشه‌دار شود.

افتخار ما فقط به اسلام و قرآن و محمد و آل محمد(ص) و ولایت امام زمان(عج) است چیز دیگری نیست، غیر از اسلام و غیر از اینکه ما مسلمان و اولاد اسلام و فرزندان قرآن هستیم مطلبی نیست.

 

اگر می‌خواهند به جاهای دیگر منتسب کنند برای این است که این هویت را ضعیف کنند. ما به این هویت افتخار می‌کنیم و مردم مسلمان برای حفظ و حراست از اصول و فروع دین در مواردی که لازم است حضور پیدا می‌کنند و من تشکر می‌کنم از شما و از همه کسانی که در این جریانات اظهار حیات می‌کنند و نشان می‌دهند ما زنده‌ایم. خداوند به شما توفیق دهد و قلب مبارک امام زمان(عج) را از همۀ ما و شما راضی و خشنود کند که مطلب اول و آخر همین است که ایشان از ما راضی باشند. خدا نکند که ایشان از ما رنجش خاطری پیدا کنند که آن مصیبتی است که با هیچ وسیله‌ای جبران نمی‌شود.

 

 

 

[1]. صف، ٨. «آنان می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولی خدا نور خود را کامل می‌کند، هرچند کافران خوش نداشته باشند.».

نويسنده: 
کليد واژه: