سه شنبه: 8/خرد/1403 (الثلاثاء: 20/ذو القعدة/1445)

77
ارزش شغل پرستاری[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

اوّلاً ولادت باسعادت حضرت زینب(س) را که اسوۀ صبر و مقاومت و فضائلی بود که برای انسان‌های خیلی کامل هم، فراهم نمی‌شود تبریک عرض می‌کنم.

شغلی که شما دارید پیش خداوند متعال بسیار بسیار ارزنده است و از نظر قرآن کریم و روایات، اجر و ثواب و فضیلت آن بسیار بسیار زیاد است.

بنده نمی‌توانم شرح و توضیح بدهم که این خدمتی که شما انجام می‌دهید چه ثواب‌هایی دارد و موجب چه تقرب‌هایی برای انسان نسبت به درگاه خداوند متعال می‌شود.

اینکه فرمودید بیمارستان به این بیت تعلق دارد البته مرحوم آیت‌الله گلپایگانی مؤسّس این اساس بودند و علاقه داشتند که این بیمارستان به نحو احسن همیشه در خدمت مردم و روحانیت و ضعفا باشد ولی مسأله این است که بیمارستان به خود آقا حضرت ولیّ عصر(عج) ارتباط دارد. مرحوم آیت‌الله العظمی ‌گلپایگانی هم افتخار نسبت به ایشان را دارند. بنده و شما (البته بنده که نمی‌توانم چنین ادعایی بکنم) ولی همۀ شما که در این بیمارستان خدمت می‌کنید این مسأله را مدّنظر داشته باشید که اینها ارتباط با مقام ولایت عظمای حضرت صاحب الزمان(عج) دارد. مقامی ‌در عالم ایجاد و امکان، بالاتر از این نیست، اگر انسان با این مقام ارتباط داشته باشد، هرچه هم کم باشد بالاترین افتخار است. همۀ زحماتی که ما می‌کشیم، همۀ خدماتی که ما می‌کنیم. هرچه

 

می‌گوییم، انفاق می‌کنیم، می‌نویسیم، همه برای این است که در آن درگاه پذیرفته شود. این بیمارستان این عنوان و ربط را دارد. شما خواهرها و برادرها، شما عزیزانی که در آنجا خدمت می‌کنید این ربط را دارید و درواقع در خانۀ امام زمان(عج) مأمور خدمت به بندگان و شیعیان امام زمان(عج) هستید. اینها که می‌آیند همه شیعیان حضرتند و حضرت هم به آنها علاقه دارد و شما در این ارتباط نسبت به آنها خدمت می‌کنید.

شغل پرستاری از شغل‌های مقدس است، چون شغل‌ها مختلف است، بعضی شغل‌ها است که امور دنیوی مردم با آنها مرتب می‌شود، درآمد دنیایی‌شان هم خیلی زیاد است ولی نمی‌شود گفت آن قداست خاص را دارد ولی این مشاغل قداست و معنویت دارد.

پرستاری شغلی است که اگر مردم بدانند چقدر ثواب دارد همه داوطلب می‌شدند که ثبت‌نام کنند همان‌طور که مردم می‌روند در مسجد اعتکاف می‌کنند. این شغلی است که هر‌کسی باید بگوید به من هم افتخار بدهید که دو یا سه ماه یا یک سال در این بیمارستان پرستاری کنم.

 

[1]. دیدار جمعی از پرستاران بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی+ در ایام میلاد حضرت زینب کبری÷ با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 31 خرداد 1389.

نويسنده: 
کليد واژه: