يكشنبه: 27/خرد/1403 (الأحد: 9/ذو الحجة/1445)

حفظ هویت دینی

امیدوارم همه قدردان نعمت اسلام باشیم، مکتبی که به تمام زوایای حیات و زندگی بشر توجه داشته و بهترین راه را به بشریت داده است و این را برای خودمان افتخار بدانیم و هویت اسلامی‌ خودمان را حفظ کنیم، می‌خواهند این هویت اسلامی‌ را کم‌رنگ کنند و از ما بگیرند، مسلمان باید مستقل باشد دانشجو و طلبه، باید مستقل باشند مرجع تقلید باید استقلال اسلامی‌ داشته باشد، یعنی تحت تأثیر این‌طرف و آن‌طرف قرار نگیرد. همه باید مستقل باشند، و به فکر عزّت و عظمت اسلام باشند..

 

همیشه التزام مسلمان‌ها به اسلام و هویت اسلامی‌شان مورد تجاوز دشمن‌ها بوده است و می‌خواستند ما را نسبت به مسائل اسلامی‌ و استقلال اسلامی‌ خودمان بی‌تفاوت کنند و این امور را در جامعه ضعیف کنند. روز اول که آمدند و اتحاد شکل درست کردند برای همین بود که می‌خواستند مسلمان‌ها را از استقلالی که داشتند خارج کنند. اول گفتند اتحاد شکل، بعد گفتند کراوات بگذارند و بعد، همین‌طور ادامه دادند.

هم دانشگاه و هم حوزه باید مستقل باشند، هم استاد باید استقلال اسلامی ‌داشته باشد، هم شاگرد و هم مدرس حوزه.

ما باید همانند مسلمان‌های صدر اول اسلام به دین و اخلاق و سنت‌های خود افتخار کنیم، دشمنان می‌خواهند اینها را عوض کنند می‌بینید در همۀ بلاد اسلامی ‌وارد شده‌اند و روی این کار خیلی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا مسلمان‌ها را بی‌هویت کنند امیدوارم شما از آنها باشید که هم استقلال اسلامی‌ و هم هویت دینی داشته باشید و هم در تحصیلات خود در یک حدی متوقف نشوید و به یک حدی قانع نشوید، نگویید به اینجا رسیدم دیگر تمام شد و ممکن است به یک مقامی ‌برسیم، سعی کنید مقامات بالاتر در علم و عمل را به دست آورید.

خودتان را سرمایه و ذخیرۀ اسلام بدانید، واقعاً هم همین‌طور است ما همه امیدواریم شما در آینده دین را نگه دارید، همه از شما انتظار دارند امام زمان(عج) هم از شما انتظار دارد خوب درس بخوانید و موقعیت‌های خوب داشته باشید تا در آینده مقاماتی را که کسب می‌کنید اسباب افتخار، عزّت و سربلندی مسلمان‌ها در همۀ دنیا باشید.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

 

نويسنده: 
کليد واژه: