سه شنبه: 5/تير/1403 (الثلاثاء: 18/ذو الحجة/1445)

دشمنان، هویت ما را نشانه گرفته‌اند

ما امروز مخصوصاً در جمعیت خواهران مؤمن و مسلمان به این تشکّل‌ها خیلی محتاجیم، چون الآن جوّی ایجاد شده و تبلیغات سوئی می‌کنند، می‌خواهند بعضی از این خواهران یا برادران را به یک اسم‌ها و عنوان‌هایی از خط اصیل اسلام و قرآن مجید منحرف کنند. امروز دشمنان تعهدات مذهبی و هویت اسلامی ‌ما را چه در مرد و چه در زن، نشانه گرفته‌اند و می‌خواهند هویت اسلامی‌ ما را ضعیف کنند یا اگر بتوانند

 

اصلاً ما را بی‌هویت کنند. تعهد مردم را نسبت به دستورات و تعلیمات اسلام، حجاب، عفت، عصمت، اصول و مبانی بزرگ الهی و سایر برنامه‌هایی که در اسلام هست کم کنند، مخصوصاً نسبت به خانم‌ها و خواهران.

مطالب و القائات فریبنده‌ای می‌گویند که بسا به‌ظاهر جالب است ولی در باطن مقاصد بسیار سوئی دارند و می‌خواهند ما را به جهنّمی ‌ببرند که اگر ما در آن افتادیم و گرفتار شدیم نجات از آن خیلی مشکل است.

دربارۀ این سیاست دشمنان، حرف بسیار است، البته این مطالب تقریباً از صد سال پیش بوده است، مخصوصاً نسبت به خانم‌ها و اینکه هویت آنان را عوض کنند و هویت‌های غربی و بی‌اعتنا به مبانی اسلام جایگزین آن کنند.

آنها از تعهد زن‌های ما به اسلام بسیار ناراحتند، و تلاش می‌کنند با وسائل مختلف این هویت را از جامعۀ ما بگیرند، و در این زمینه کتاب‌هایی نوشته‌اند. از زمانی که قاسم امین کتاب «تحریر المرأة» را نوشته است تا این زمان که حرکاتی در دنیای اسلام واقع شد، در ایران (در زمان رضاخان) و در ترکیه.

البته بحمدالله زن‌های مسلمان محکم باقی ماندند. الآن می‌بینید در ترکیه چه اوضاعی است. در هر کجای دنیا زن‌های مسلمانی که هویت خود را حفظ کرده‌اند اسباب افتخار مسلمانان هستند.

به‌هرحال این تشکّل‌ها بسیار اهمیت دارد و ارزنده است و امیدوارم ثمرات آن برای اینکه این هویت در مسلمان‌ها و مخصوصاً در خواهران زیاد شود بیشتر از اینها باشد مخصوصاً در میان قشر دانشجو و تحصیل‌کرده.

موضوع: 
نويسنده: