جمعه: 29/تير/1403 (الجمعة: 12/محرم/1446)

51
اهتمام به فراهم شدن رضایت خاطر
حضرت ولی عصر(عج) در تحصیل علم[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیك یا أبا عبد الله وعلی الأرواح الّتی حلّت بفنائك السلام علی الحسین وعلی علیّ بن الحسین وعلی أولاد الحسین وعلی أصحاب الحسین ورحمة الله وبرکاته.

اربعین حضرت سیدالشهدا(ع) و این بزرگ‌ترین مصیبت برای عالم اسلام و اهل‌بیت(ع) که متضمن برکات و هدایت‌ها برای جامعۀ بشری مخصوصاً جامعۀ اسلامی ‌شده است را به همۀ شما تسلیت عرض می‌کنم. امیدوارم خداوند متعال همۀ شما را از پیروان راه حضرت سیدالشهدا(ع) و از خدمتگزاران شرع و معارف اهل‌بیت(ع) قرار دهد.

تشکر می‌کنم از اظهار لطفی که فرمودید.

شما دانشجویان عزیز در کنار تحصیلاتی که دارید و باید به حد کمال برسانید و اسباب افتخار مسلمان‌ها باشید در کنار آن باید مواظب برنامه‌های عملی و جهاتی که اسباب کمال نفس انسان و کسب فضائل می‌شود باشید. علم و عمل وقتی توأم باشد ثمره‌اش برای خود انسان و اسلام و مردم به صورت کامل فراهم می‌شود. امیدوارم در این جهات موفق باشید.

 

امروز جمعه هست و تعلّق به حضرت ولیّ عصر(عج) دارد و شاید شما هم عازم تشرف به مسجد جمکران باشید، آن حضرت را فراموش نکنید و اهتمام داشته باشید رضایت خاطر ایشان را در تحصیلاتی که دارید فراهم کنید.

برای اینکه در خدمت آن حضرت باشید لازم نیست در حوزه باشید و لباس روحانیت داشته باشید، اهتمام کنید که ایشان از شما راضی و خشنود باشند و کارهایتان اسباب مسرّت ایشان باشد.

 

[1]. دیدار دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) تهران با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 10 بهمن 1387.

نويسنده: