شنبه: 5/اسف/1402 (السبت: 14/شعبان/1445)

گرفتن گواهی پایان تحصیلات مهم نیست

هر دانشجویی باید فکر کند اسلام است و من یک نفر، اسلام از من انتظار دارد، باید برای عزّت و سربلندی اسلام تلاش کند، گرفتن گواهی پایان تحصیلات مهم نیست، مهم این است که انسان واقعاً عالم باشد نه اینکه به فکر گرفتن گواهی و حقوق باشد، باید مثل بزرگان خودمان که در گذشته بودند امثال ابوعلی سینا به مادیات نظر نداشته باشیم به علم و به کسب افتخار حقیقی نظر داشته باشیم.

به‌هرحال از اینکه اینجا تشریف آوردید خوشحالم و امیدوارم خداوند به شما توفیق

 

دهد که به این مقامات برسید و وجودتان برای اسلام نافع باشد و اسباب خوشحالی حضرت ولیّ عصر(عج) را فراهم کنید، هم دانشجویان پسر و هم دانشجویان دختر مخصوصاً دانشجویان دختر، استقامت بیشتری لازم دارند که خودشان را حفظ کنند چادر افتخار است وقتی با این وضعیت می‌روید مثل تیر است که به قلب آنها می‌خورد، روزی که ما کراوات را برداشتیم و رفتیم در سازمان ملل خیلی معنا داشت یعنی ما نوکر شما نیستیم که مرتب از شما تقلید کنیم. آنها آن‌قدر زحمت کشیدند که این کراوات و این وضعیت را بر ما تحمیل کنند حتی در پوشیدن لباس، هویت ما را عوض کنند.

شما خودتان را این‌چنین فرض کنید که وابستۀ به امام زمان(عج) و اولاد آن حضرت هستید، پسرها، پسر امام زمان(عج) و دخترها، دختر امام زمان(عج)، آن حضرت پدر شما هستند، کسی که اولاد آنها باشد باید این افتخار را حفظ کند خداوند به همه شما توفیق دهد، من از همۀ شما التماس دعا دارم.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

نويسنده: