پنجشنبه: 4/مرد/1403 (الخميس: 18/محرم/1446)

همه در برابر شهدا مسئولیم

 کسانی که شهید شدند برای حفظ دین و اسلام فداکاری کردند و ما در مقابل آنها مسئولیم، این مسئولین در مقابل آنها مسئولند، هر کدامشان کوتاه بیایند هر کدام که عقب‌نشینی کنند و مواضعی که باید نگه دارند یکی‌یکی از دست بدهند مسئولند، امروز به یک صورت فردا به صورت دیگر. روزی صبح می‌کنیم درحالی‌که تمام مقاصد آنها خدای نخواسته از بین رفته یا کم‌رنگ شده است.

اگر شعارهای اسلامی‌از دست برود همه مسئولیم. روز قیامت نمی‌توانیم جواب بدهیم. می‌گویند چطور آنها تا سر حد شهادت جلو آمدند، شما در مقابل از بین رفتن احکام اسلام نفس نکشیدید؟

وقتی می‌بینید ارزش‌ها ضعیف می‌شود و از بین می‌رود بایستید، موضعتان را حفظ کنید.

مسئولیت ما و شما و کسانی که می‌توانند کاری انجام دهند در این زمان به‌واسطۀ فداکاری شهدا زیاد است ما اهداف شهدا را باید مقدس بدانیم، همیشه این پیشامدها نمی‌شود، همیشه چنین حرکتی برای مردم پیش نمی‌آید که یک‌مرتبه همه برای اسلام این‌گونه جانفشانی کنند.

امیدوارم خداوند متعال خانواده‌های معظّم شهدا را در حفظ و حراست خود و تحت توجهات شخص مقدس حضرت ولیّ عصر(عج) قرار دهد و در دنیا و آخرت به مقاصد خودشان برساند.

فرزندان شهدا که در دانشگاه و جاهای دیگر هستند باید بدانند با شهادت پدرشان چه افتخاری نصیبشان شده است و این افتخار را حفظ کنند.

 

نويسنده: