يكشنبه: 26/فرو/1403 (الأحد: 5/شوال/1445)

61
تفاوت ارتش اسلام و ارتش دیگران
[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز به نظر می‌رسد نیروهای مسلح ما، سپاه و ارتش و نیروی انتظامی ‌نسبت به نهادهای دیگر در همان خطی که در اول نظام برقرار شد و بنا شد نیروهای مسلح و نیروی انتظامی‌ بر آن خط سیر داشته باشند، در همان سیر باقی مانده‌اند و تعهدات و التزاماتی که داشتند باز هم باقی است.

این مسئله بسیار اهمیت دارد که ما نیروهایی داشته باشیم که به اسلام ملتزم و به قوت ایمان قوی باشند، که این از هر قوتی قوی‌تر است.

امروز می‌بینید در دنیا دولت‌هایی هستند برای اینکه وسائل و تجهیزات مادی دارند به دنیا زور می‌گویند، می‌گویند حرف صحیح حرفی است که ما می‌زنیم حالا اگر تمام دنیا هم حرف حق بزنند می‌گویند، شما بیخود می‌گویید. چرا؟ چون ما زور داریم، این زور وقتی به ‌دست مردم بی‌دین و بی‌ایمان و کسانی که از خدا نمی‌ترسند باشد، مفاسد و معایبش بسیار زیاد است، هرکجا برسند ظلم می‌کنند، ضعفا را استثمار و استضعاف می‌کنند.

این تنها اسلام است که اگر قوت ظاهری داشته باشد و هر سلاحی در اختیار مسلمانان باشد از آن سوء استفاده نمی‌کند. ما هرچه داشته باشیم برای سعادت انسانیت است و برای اینکه بشر را به کمال برسانیم و به ضعفا و مظلومین کمک کنیم و رفع ظلم کنیم، این نظام و برنامه اسلام است.

 

ما هرچه در این جهات قوت پیدا کنیم به نفع تمام بشریت است.

اگر مسلمان‌ها و قشون اسلام و نظام اسلامی ‌قوت داشته باشند همه مردم دنیا از آن استفاده می‌کنند و به نفع تمام بشر است، به‌خلاف کسانی که دین و ایمان ندارند می‌خواهند با استکبار در دنیا زندگی کنند و مردم را به استضعاف بکشند اینها هرچه قوت پیدا کنند به ضرر بشر است و گرفتاری‌ها بیشتر می‌شود. می‌بینید هرکجا بخواهند و به هر صورتی که بخواهند ظلم و ستم می‌کنند.

موقعیتی که نیروهای مسلح ما دارند موقعیت اسلامی، دینی است و باید برای آن ارزش قائل شویم، زیرا جنبه‌های اسلامی‌ و ایمانی را دارند و هم در این مقام هستند تا در فنون نظامی ‌و جهات دنیایی امروز به حد کمال برسند.

امیدوارم همۀ شما لشکر امام زمان(عج) باشید. شما خودتان را لشکر حضرت بدانید و برای تحقق مقاصد حضرت ولیّ عصر(عج) عمل کنید و ان‌شاءالله اگر ظهور ایشان فرا رسد، شما در ردیف یاوران حضرت باشید و در راه حضرت در آن مقامات عرض وجود و عرض قوّت و قدرت کنید.

 

 

[1]. دیدار جمعی از پرسنل سپاه پاسداران با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 11 اسفند 1387.

نويسنده: