سه شنبه: 8/خرد/1403 (الثلاثاء: 20/ذو القعدة/1445)

20
سفارش به تقوا
و راه تقرب به حضرت ولیّ عصر(عج)
[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

﴿یَا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللّٰهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللّٰهَ إِنَّ اللّٰهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ﴾.[2]

از اینکه اظهار لطف کردید و اینجا تشریف آوردید تشکر می‌کنم.

بهترین سفارشی که باید به همدیگر داشته باشیم، من به شما عرض کنم و شما هم اگر بخواهید بنده را نصیحت کنید و خیرخواهی داشته باشید باید بفرمایید، این است که، همدیگر را به تقوا و پرهیزکاری، اجتناب از محرمات، التزام به دستورات دینی، تعهد اسلامی ‌و مواظبت بر انجام وظایف شرعی سفارش کنیم چون سعادت دنیا و آخرت در همین است که انسان به احکام اسلام و وظایف شرعی عمل کند، آنچه انسان را در دنیا و آخرت موفق می‌کند و به کمال حقیقی می‌رساند همین است که انسان در راه خدا، اسلام و صراط مستقیم قدم بردارد.

قرآن می‌فرماید:

 

﴿وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِی مُسْتَقِیماً فَاتَّبِعُوهُ وَلَا تَتَّبِعُوا السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَنْ سَبِیلِهِ﴾.[3]

 امروز راه‌هایی پیدا شده و هر‌کسی طبق سلیقۀ خودش اظهار نظر می‌کند و حرفی را می‌زند، اما معیار همان دستورات اسلام و راهنمایی‌های قرآن و هدایت‌های ائمه طاهرین(ع) است.

 

[1]. دیدار گروهی از جوانان با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 10 بهمن 1387.

[2]. حشر، ١٨. «ای کسانی که ایمان آورده‌اید تقوای الهی را پیشه کنید و هرکس بنگرد که چه عملی برای فردای خود فرستاده است و از خدا بترسید که او بر هر آنچه را که انجام می‌دهید آگاه است».

[3]. انعام، ١٥٣. «این راه مستقیم من است از آن پیروی کنید و از راه‌های پراکنده (و انحرافی) پیروی نکنید که شما را از طریق حق دور  می‌سازد».  

موضوع: 
نويسنده: