سه شنبه: 8/خرد/1403 (الثلاثاء: 20/ذو القعدة/1445)

60
ضرورت ثبات قدم در نیروهای مسلح[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

اوّلاً من خدمت شما این اعیاد شریفه، مخصوصاً عید ولادت باسعادت حضرت بقیه الله(عج)، عید نیمه شعبان را تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم همه از سپاه و لشکر امام زمان(عج) محسوب شوید.

سپاه ما و قوای مسلح ما این افتخار را کسب کردند که خودشان را وابستۀ به امام زمان(عج) قرار دهند و لشکر امام زمان(عج) باشند این خیلی افتخار است. شما هرچه بیشتر قوت، قدرت و اقتدار پیدا کنید و آمادگی بیشتری برای دفاع از اسلام و مرزهای کشور اسلامی ‌و شئونات اسلام داشته باشید باعث خشنودی و قوت قلب حضرت می‌شود.

شما می‌خواهید در راه رضای امام زمان(عج) برای مقاصد حضرت قدم بردارید، و دشمنان حضرت به‌وسیلۀ شما منکوب و مخذول شوند، اسلام و تشیع و ولایت حضرت ولیّ عصر(عج) عزّت پیدا کند و این افتخار است.

امروز برادران سپاه در جریانات و تبلیغات سویی که در همه‌جا رخنه پیدا می‌کند باید خود را حفظ کنند و به خداوند متعال پناه ببرند. مواظب باشید شبهه‌ها و حرف‌هایی که زده می‌شود و اسباب گمراهی و ضعف روحیه می‌شود، در سپاه رخنه پیدا نکند. اگر شما با ایمان و خلوص و استقامتی که دارید در آن موضعی که باید داشته

 

باشید، ثابت بمانید نقشه‌های دشمنان نقش‌برآب می‌شود و از بین می‌رود، از این جهت روی شما بسیار حساب می‌شود، دشمنان هم روی سپاه خیلی حساب می‌کنند.

خودتان را با دستورات اسلام و اخلاق اسلامی‌ بسازید و همین ارتباط و توسل به وجود امام زمان(عج) را خیلی غنیمت بدانید، اسباب عزّت اسلام و خوشحالی امام زمان(عج) باشید.

هرچه شما بیشتر اقتدار پیدا کنید و در فنون نظامی ‌کامل‌تر باشید برای مقاصد اسلام و مأیوس شدن دشمن‌ها از جامعۀ ما مؤثرتر است.

ملاحظه کنید الآن وضعیت جامعه آن‌طور که باید باشد نیست، متأسفانه حجاب زن‌ها نسبت به اوائل کم‌رنگ شده است.

این جوان‌هایی که در راه اسلام خون خود را نثار کردند و راستی در تاریخ کم‌نظیر بود، و شاید اگر امروز بخواهید آن‌گونه مردم را بسیج کنید فراهم نشود، در اثر توجّه خدا و امام زمان(عج) و تصرّف ایشان در قلوب بود که آن عشق و علاقه در پیر و جوان، پیدا شد، و همه برای دفاع از اسلام اظهار آمادگی کردند، و هیچ انگیزۀ دیگری در میان نبود.

این شهدایی که در راه اسلام داده شد برای این بود که احکام اسلام برگردد، حجاب برگردد، این حکم خدا حکم بسیار بزرگی است اگر حجاب نباشد هویت اسلامی‌ جامعه عوض می‌شود.

یک وقتی خدمت مرحوم امام عرض کردم: اگر این‌همه شهید داده شده بود فقط برای اینکه همین حکم حجاب برگردد و ثابت بماند ارزش داشت.

امیدوارم این ثبات قدم و این روحیۀ خوبی که دارید محکم‌تر شود و در راه امام زمان(عج) فداکار باقی بمانید و رضای حضرت نصیب همه شود و ما هم در پیشگاه امام زمان(عج) روسیاه نشویم.

 

 

 

[1]. دیدار جمعی از افسران ارشد فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی زمینی سپاه پاسداران با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 1 دی 1387.

نويسنده: