پنجشنبه: 4/مرد/1403 (الخميس: 18/محرم/1446)

فرهنگی مبتذل‌تر از حیوان

مثل همین‌هایی که الآن دنیا را در اختیار گرفته‌اند، با داشتن زور و قدرت مادی، چه جنایاتی از آنها صادر می‌شود، می‌خواهند مردم را استثمار و استعمار کنند. فرهنگ بسیار مبتذلی دارند که از حیوانات هم بدتر است، یعنی در عالم حیوانات و وحوش هم نیست، می‌خواهند این فرهنگ را بر دنیا و مسلمان‌ها که بهترین فرهنگ الهی را در اختیار دارند تحمیل کنند که شما هم مثل ما باشید، شما هم اختلاط زن و مرد داشته باشید. آزادی به آن معنایی که آنها برای خودشان تفسیر می‌کنند شما هم داشته باشید.

وقتی انسان تربیت معنوی و حقیقی نداشته باشد و این بصیرتی که امام باقر(ع) می‌فرماید نداشته باشد، همان است که ﴿كَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ﴾.

کسانی که دست‌اندرکار برنامه‌های تربیتی هستند وظیفۀ بسیار مهمی‌ دارند. عمده این است که برای بینش دادن به مردم و حراست از احکام الهی قصدشان خالص باشد.

امروز در جامعه ما حفظ احکام الهی و هویت اسلامی ‌خیلی اهمیت دارد. دشمنان اهتمام دارند که هویت اسلامی ‌ما را ضعیف و مخدوش کنند امثال شما که می‌خواهید از احکام اسلام و هویت اسلامی‌ جامعه پاسداری کنید کار بسیار بزرگی را انجام می‌دهید. امیدوارم طوری عمل کنید که موجب رضایت و خشنودی خاطر آقا حضرت ولیّ عصر(عج) باشد. کار شما بسیار کار بزرگ و مقدسی است.

نويسنده: