سه شنبه: 8/خرد/1403 (الثلاثاء: 20/ذو القعدة/1445)

54
حفظ مسائل اسلامی ‌در نیروهای مسلح[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

از خصوصیات لشکر اسلام این است که باید سعی کند در میدان‌هایی که پیش می‌آید غالب و قاهر و پیروز باشد، البته این کار محتاج امثال شما عزیزان است.

قوای مسلحه برای مملکت لازم است و اگر اینها نباشد امنیت تأمین نمی‌شود حدود مملکت را کسی حفاظت نمی‌کند، رعب مسلمان‌ها در قلوب کفار وارد نمی‌شود، خیلی برکات و آثار بر وجود سپاه و ارتش هست و همۀ اینها وقتی منتسب به اسلام و جامعۀ مسلمین باشند قهراً منتسب به خود آقا امام زمان(عج) می‌شوند و باید خودشان را لشکر امام زمان(عج) فرض کنند. اگر حضرت الآن ظهور کند شما هم در لشکر حضرت حاضر هستید.

برای یاری دین اسلام و حفاظت از ارزش‌های اسلامی ‌که امروز در معرض خطر قرار گرفته است آمادگی داشته باشید.

در مقابل کسانی که می‌خواهند برنامه‌های خلاف شرع را در این مملکت پیاده کنند ملاهی و معصیت و اختلاط زن و مرد و مطالب دیگر را رواج دهند بایستید.

بحمدالله در یک حدی قوای مسلحه مثل سپاه و ارتش در این خطی که از اول انقلاب پیش گرفته‌اند بیشتر باقی مانده‌اند و عوض نشده‌اند و حالا هم امیدوارم همان خط را ادامه دهند.

 

همین‌که در قم حضور پیدا می‌کنید و مسائل عقیدتی را در اینجا فرا می‌گیرید برای اینکه هویت دینی شما محفوظ بماند و تحت تأثیر تلقینات دیگران قرار نگیرید خیلی مهم است.

امیدوارم شما موفق به انجام وظیفه شوید، هم تعلیمات دینی را فرا بگیرید، هم تعلیمات نظامی ‌را که آنها هم خیلی لازم است.

اگر انسان برای خدا و قوت و عزّت اسلام این برنامه‌ها را انجام دهد همه عبادت است هرچه بیشتر برازندگی داشته باشید و قوای مسلحه ما امتیازاتی داشته باشند که دیگران روی آن حساب کنند اهمیت دارد و از عبادات بزرگ است.

البته بعضی مطالب هست که باید در جنبه‌های اسلامی ‌رعایت کنند مثلاً زن‌ها را می‌آورند در رادیو و تلویزیون با اسلحه نشان می‌دهند، اینها لازم نیست، در اسلام به این شکل نبوده است.

در زمان حضرت رسول| که به نفرات خیلی بیشتر از حالا احتیاج بود چون در آن وقت در جنگ‌ها روی اشخاص حساب می‌شد ـ الآن جنگ‌ها با سلاح‌هایی است که اگر ده میلیون نفر هم در مقابل آن سلاح‌ها باشد نمی‌توانند کاری کنند، اما آن‌وقت اگر یک نفر هم به سپاه مسلمان‌ها اضافه می‌شد مؤثر بود ـ ولی با وجود این نمی‌گفتند زن‌ها بیایند اگر لازم بود اول حضرت زهرا(س) را می‌بردند، اسلام دفاع را به دوش مردها گذاشته است و زن‌ها را در امور برتری قرار داده است که کرامتشان مورد تجاوز قرار نگیرد.

بسیار خوشحالم از اینکه شما موفق هستید و در قم احکام الهی را فرا می‌گیرید خط خودتان را خط اسلام، دین و مذهب و خط خدمت به امام زمان(عج) قرار دهید، و قدر خودتان را بدانید.

امیدوارم الطاف امام زمان(عج) شامل حال همۀ شما باشد، من هم از شما واقعاً التماس دعا دارم.

 

 

 

[1]. دیدار پاسداران لجستیک نیروی زمینی سپاه از مرکز لجستیک و حفاظت فرودگاه‌های کشور با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 13 اردیبهشت 1386.

نويسنده: