جمعه: 25/خرد/1403 (الجمعة: 7/ذو الحجة/1445)

شغل انبیا(ع)

تعلیم و تربیت کار انبیا(ع) است و کسانی که خودشان را معلّم قرار می‌دهند باید بدانند چه شغل بزرگی برای خود انتخاب کرده‌اند و چه کارهای بزرگی از آنها صادر می‌شود. آنها ماده‌ای در اختیار دارند که ممکن است از آن عنصری پیدا شود مثل رضاخان که این‌همه جنایت نسبت به اسلام کرد یا عنصری پیدا شود مثل آیت‌الله حائری یزدی(رحمه الله) یا آیت‌الله گلپایگانی(رحمه الله) یا آیت‌الله بروجردی(رحمه الله) یا افراد دیگر.

باید اهتمام کنند که ان‌شاءالله همان افرادی که خدا و رسول خواسته‌اند در مدرسۀ آنها و مرکز تربیتی آنها ساخته و خارج شوند که وجودشان هم برای اسلام مفید باشد و هم خودشان، به مقامات و کمالات عالیه نائل شوند.

امیدوارم به نحو احسن این وظایف را انجام دهید این مسأله خیلی اهمیت دارد که امثال شما با این تعهدی که دارید در جامعه باشید.

درحالی‌که بعضی مطالب در روزنامه‌ها و رادیو و تلویزیون منعکس می‌شود و با وجود این تبلیغات سوء، خیلی مشکل است که انسان خود و اولادش را نگه دارد.

باید دانش‌آموزان بتوانند با تربیت صحیح آن تبلیغات سوء را خنثی کنند، این کار خیلی ارزش دارد، یک روزش، یک ساعتش، یک نفر را که اگر انسان بتواند در این راه نگاه بدارد ارزش دارد، همان است که پیامبر(ص) فرمود:

«لأَنْ یَهْدِیَ اللهُ بِكَ رَجُلاً وَاحِداً خَیْرٌ لَكَ مِنَ الدُّنْیَا وَمَا فِیهَا».[1]

هدایت یک نفر از دنیا و آنچه در دنیا است بهتر است. شغل شما شغل بسیار

 

مهمی‌است، وظایف بسیار بسیار بزرگ و سنگینی است و نزد خداوند هم اجر و ثوابش زیاد است مخصوصاً مسألۀ حجاب و چادر را باید خیلی اهمیت داد. این هویت اسلامی‌ را باید نگاه داریم و به این مسائل افتخار کنیم که ما هستیم که الحمدلله نگه داشتیم و سر موضع خودمان ایستاده‌ایم.

امیدوارم خداوند متعال به شما توفیق دهد و خدماتی را که انجام می‌دهید مورد توجه آقا حضرت ولیّ عصر(عج) قرار دهد.

 


[1]. مجلسی، بحار الانوار، ج١، ص١٨٤.

نويسنده: 
کليد واژه: