چهارشنبه: 2/خرد/1403 (الأربعاء: 14/ذو القعدة/1445)

هفتاد سال تلاش بی‌ثمر دشمنان اسلام در ترکیه

الآن در ترکیه هفتاد سال است چه فشاری می‌آورند که مسلمانان را از اسلام دور کنند ولی می‌بینید باز هم آنها در کمال اهتمام متمسّک به اسلام هستند، ماه رمضان تمام مساجد پر از جمعیت می‌شود، البته ظاهر اسلامی ‌را با زور از بین بردند ولی مع‌ذلک هویت اسلامی ‌مردم در حد بسیار قابل توجهی محفوظ مانده است.

دشمنان مقصدشان این است که این هویت اسلامی‌ و التزام و تعهدی که مسلمانان دارند ضعیف کنند، بعضی گمان می‌کنند آنها برای بشریت کار می‌کنند ولی سیاست مهمشان همین تضعیف التزام مسلمانان است.

این تعظیم شعائر و برنامه‌های نیمه شعبان و حضور در مسجد جمکران خیلی معنا دارد آنها می‌دانند که اگر اینها ادامه پیدا کند مقاصد و اهدافشان به خطر می‌افتد، از این جهت می‌خواهند جامعۀ مسلمانان را در خودشان هضم کنند، الآن حتی در آمریکا و اروپا مسلمانان بسیاری هستند که سال‌ها است در آنجا مانده‌اند و هویت اسلامی‌ خود را نگه داشته‌اند.

چند روز قبل خانواده‌ای که در آمریکا زندگی می‌کنند و من آنها را می‌شناسم، بسیار متدیّن هستند، زن‌هایشان در نهایت عفت و حجاب هستند از من مسألۀ نماز شب را می‌پرسیدند که اگر نماز وتر مقداری طولانی‌تر شود چگونه است؟ ما باید افتخار کنیم که مسلمانیم.

ما پسران و دختران قرآن و فرزندان حضرت محمد(ص) هستیم. موفق و مؤید باشید.

 

موضوع: 
نويسنده: