يكشنبه: 27/خرد/1403 (الأحد: 9/ذو الحجة/1445)

سوابق درخشان اهالی مازندران

سوابق اهالی مازندران و بابل در تشیع بسیار زیاد و ریشه‌دار است. مواظب باشید این سوابق را نگه دارید، امروز خطوط خیلی زیادی مطرح شده است، خط عرفان، خط تصوّف، خطی به اسم سیروسلوک، هیچ چیز جز در خانه محمد و آل محمد^ نیست. راه نجاتی نیست غیر از اینکه حضرت رسول(ص) فرموده است:

«مَثَلُ أَهْلِ بَیْتِی فِیكُمْ مَثَلُ سَفِینَةِ نُوحٍ مَنْ رَكِبَ فِیهَا نَجَا وَمَنْ تَخَلَّفَ عَنْهَا غَرِق‏».[1]

هرکس غیر از این راه را برود پایان آن هلاکت و نابودی و بیچارگی است اگر بخواهیم به خدا نزدیک شویم و گرفتاری‌های دنیا و آخرتمان برطرف شود باید همین

 

راه را برویم با دستورات قرآن مجید و روایات خودمان را بسازیم و حقایق را درک کنیم. امام زین‌العابدین(ع) فرموده‌اند:

«الْعَجَبُ مِمَّنْ هَلَكَ كَیْفَ هَلَكَ مَعَ سَعَةِ رَحْمَةِ اللهِ»؛[2]

تعجب می‌کنم چگونه کسی با این‌همه راهنمایی‌ها و هدایت‌ها و با وجود قرآن و ائمه طاهرین(ع) از راه منحرف می‌شود و هلاکت معنوی برای او پیش می‌آید؟

باید هر صدا و هر حرفی که می‌شنوید منشأ دینی داشته باشد و از اهل‌بیت(ع) گرفته شده باشد و الا از هر‌کس دیگری باشد ضلال و گمراهی و خطر برای دین و آخرت انسان است.

خداوند متعال به همۀ شما توفیق بدهد، من تقدیر و تشکر می‌کنم از احساسات شما و از ابراز علاقه شما به تعظیم شعائر اسلام. همین برنامۀ جشن‌ها و چراغانی‌ها از شعائر بزرگ تشیع است به‌شرط اینکه گرفتار معصیت نشود گرفتار کف‌ زدن‌های لهوآمیز نشود، ماه عبادت است.

نیمۀ شعبان یکی از شب‌هایی است که برکات خداوند متعال نازل می‌شود مثل شب قدر، ما می‌خواهیم به خدا نزدیک شویم و امام زمان(عج) را از خود راضی کنیم و خط آن حضرت را نشان دهیم، باید از کارهایی که اهانت‌آمیز است و موجب رنجش خاطر آن حضرت می‌شود دوری کرد. خداوند شما را توفیق بدهد، من از همۀ شما التماس دعا دارم، موفق و مؤید و منصور و از یاران امام زمان(عج) باشید.

 


[1]. صفار، بصائر الدرجات، ص317؛ طبرسی، الاحتجاج، ج2، ص147؛  امینی، الغدیر، ج2، ص301. «اهل بیت من در میان شما همانند کشتی نوح‌اند هرکس سوار کشتی شود نجات می‌یابد و هرکس از آن عقب بماند غرق خواهد شد.»

[2]. سید مرتضی، امالی، ص113؛ طبرسی، اعلام الوری، ج1، ص489؛ مجلسی، بحار الانوار، ج ٧٥، ص ١٥٣.

موضوع: 
نويسنده: