جمعه: 25/خرد/1403 (الجمعة: 7/ذو الحجة/1445)

37
وظایف حوزه‌های علمیه
و سابقة درخشان حوزه علمیه مشهد
[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة أمیر المؤمنین(ع) والأئمة(ع).

اوّلاً عید سعید غدیر را خدمت شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همه از برکات این عید سعید و ولایت ائمّه طاهرین(ع) به احسن وجه مستفیض و بهره‌مند باشید و توجهات ولایی حضرت ثامن الحجج(ع) که شما افتخار دارید در جوار حرم مقدس ایشان اشتغال به تحصیل دارید و کسب فیوض و برکات معنوی از ایشان می‌کنید در قلوب شما مددکار و یاور شما باشد و در امر تحصیل و مقاصد حسنه‌ای که دارید به مقامات بلند علم و عمل و درجات علمی ‌و تقوایی نائل شوید تا در آینده بتوانید مصدر خدمات بزرگ به اسلام باشید و بتوانید دفع بدع کنید و ثغور فکری و اسلامی‌ و ایمانی مردم را حفاظت کنید. راهی که در آن وارد شده‌اید بسیار راه ارجمند و عزیز و مبارکی است.

انسان در این دنیا همیشه با خطرات مواجه است باید بتواند خودش را حفظ و کنترل کند و بر غرائز نفسانی و جنبه‌های حیوانی خود مسلّط گردد و خود را در خطّ بندگی خداوند متعال قرار دهد، در این صورت انسان در هر وضعی که باشد موفق می‌شود و به مقاصد خویش نائل می‌گردد.

 

البته در میان این مقاصد این مقصد که انسان بخواهد مروج دین و حافظ احکام خداوند متعال و از جمله آثار اهل‌بیت(ع) باشد بسیار عالی و بلند است که هرکس این توفیق را پیدا نمی‌کند.

 

[1]. دیدار جمعی از علما و روحانیون حوزه علمیه مشهد با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 24 بهمن 1387.

موضوع: 
نويسنده: