دوشنبه: 27/فرو/1403 (الاثنين: 6/شوال/1445)

هرکسی می‌رسید می‌گفت چرا طلبه شدی؟!

امروز برای کسانی که بخواهند درس بخوانند وسیله هست، در گذشته وسائل این‌گونه فراهم نبود، نه استاد بود، نه مدرسه، نه تشویق و ترغیبی و نه اینکه کسی به انسان بگوید احسنتم، هر‌کسی می‌رسید می‌گفت: چرا طلبه شدی؟ چرا درس می‌خوانی؟ چرا معطلی؟ چرا رها نمی‌کنی؟

مواظب مجالست‌های غیر مطلوب باشید، کتاب‌هایی که نباید خواند، عرفان و فلسفه، اینها چه بسا حجاب رسیدن انسان به مقامات و مدارج عالیه می‌شود.

خداوند همۀ شما را از مروجین بزرگ شرع قرار دهد امیدوارم از کسانی باشید که بتوانید رضای خاطر مبارک امام زمان(عج) را به احسن وجه فراهم کنید من هم از شما التماس دعا دارم.

ما که نتوانستیم کاری کنیم امیدوارم شما موفق شوید و به مقاصد عالیه‌ای که دارید نائل گردید.

مقاصد دنیا، جاه و مقام و ریاست مانع است و بسا اینها به‌قدری انسان را از خداوند دور می‌کند که نزدیک شدن بسیار مشکل می‌شود.

در این فکر نباشید که فلانی چه شد؟ کجا رفت، چه چیزی پیدا کرد؟ روی مقاصد دنیایی حساب نکنید اگر تمام دنیا را به انسان بدهند و در مقابل یک ساعت درس خواندن را بدهیم باز هم ارزان فروخته‌ایم.

درعین‌حال که نباید تکبر داشت و مغرور بود اما باید توجه داشت کسی که ایمان و ولایت اهل‌بیت(عج) را دارد باید به آفتاب و ماه و همۀ اینها اعتنا نداشته باشد و فقط به رضای خداوند متعال و توسل به اهل‌بیت(ع) توجه داشته باشد.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

موضوع: 
نويسنده: