چهارشنبه: 2/خرد/1403 (الأربعاء: 14/ذو القعدة/1445)

9
عظمت خطبۀ حضرت فاطمه زهرا(س)
و ارزش حافظان قرآن[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

﴿إنِّی رَسُولُ اللّهِ إِلَیكُمْ جَمِیعاً الَّذِی لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ یُحْیی وَیُمِیتُ فَآمِنُوا بِاللّهِ وَرَسُولِهِ﴾.[2]

اوّلاً شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمۀ زهرا سلام الله علیها وعلی أبیها وبعلها وبنیها وأولادها الطیبین الطاهرین المعصومین را به شما برادران محترم و خواهران محترمه تسلیت عرض می‌کنم.

امیدوارم از برکات توسل به حضرت زهرا(س) بهره‌مند باشیم و بتوانیم رضایت خاطر اهل‌بیت(ع) را فراهم کنیم، اسباب عزّت مذهب و ترویج معارف اهل‌بیت(ع) باشیم، هم از حیث عمل و هم از حیث قول و گفتار.

موضوع شخصیت حضرت زهرا(س) بحث دامنه‌داری است که هرچه در اطراف آن گفته شود به پایان نمی‌رسد شخصیتی که برای شناخت آن کافی است کسی در خطبۀ معروفۀ آن حضرت تأمل کند (البته به‌حسب فهم خودمان و الا ما نمی‌توانیم به مطالب و مقاصد مهمۀ این خطبه برسیم، به عمق آن آنچنان که شایسته و بایسته است امثال ما و اشخاصی که خیلی از ما بالاتر باشند نمی‌رسند).

 


[1]. دیدار حافظان قرآن دارالقرآن انصارالمهدی(عج) کرمانشاه با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 21 مهر 1387.

[2]. اعراف، ١٥٨. «من فرستاده خدا به‌سوی شما هستم، همان خدایی که حکومت آسمان‌ها و زمین از آن اوست، معبودی جز او نیست، زنده می‌کند و می‌میراند، پس ایمان بیاورید به خدا و فرستاده‌اش».

نويسنده: