جمعه: 25/خرد/1403 (الجمعة: 7/ذو الحجة/1445)

حجاب، جهاد بانوان

ان‌‌شاءالله در خط حضرت فاطمه(س) حجاب و عفتی که آن حضرت داشته‌اند حفظ کنید، اینها باید در جامعۀ ما حفظ شود و زن‌های متعهد بدانند که جهاد همین است. الآن برای خانم‌ها همین چادر جهاد است، مردها این جهاد را ندارند این ثواب را ندارند ولی خانم‌ها که با عفت و حجاب بیرون می‌آیند در عبادت و اطاعت خداوند متعال و در مسیر التزام به شعائر اسلام هستند اینها جهاد فی سبیل الله است.

الآن رادیو و تلویزیون، اقصی نقاط مملکت را تحت تبلیغات خودش دارد، بسا می‌شود که این تبلیغات منحرف‌کننده است. در این شرایط وظیفۀ شما و وظیفۀ همه بسیار بزرگ است. عمده این است که ما هویت اسلامی ‌خود را حفظ کنیم. ما مسلمانیم و افتخار می‌کنیم که کنیز حضرت زهرا(س) باشیم، افتخار می‌کنیم چادر داشته باشیم، کسانی که این حجاب را دارند پیش خداوند متعال محترم و مقدّس هستند.

ما به چادر و عفت و دین و ولایت ائمّه طاهرین(ع) افتخار می‌کنیم، به ارزش‌هایی که خداوند متعال به ما تعلیم داده است افتخار می‌کنیم.

ما باید بدانیم که اگر اسلام نیامده بود زن به این مراحل نمی‌رسید که در قرآن به آن صورت از او تقدیر شود. زن در جزیرة‌العرب زنده‌به‌گور می‌شد، حتی برخی در جاهلیت شش یا هشت دختر خود را زنده به گور کردند.[1] امیدوارم بتوانید ارزش‌ها را نگه دارید، و مخصوصاً آیاتی که راجع به زن‌ها است حفظ کنید:

 

﴿یَا أَیَّهَا النَّبِیّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ﴾؛[2]

﴿یا نِسَاءَ النَّبِیّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِنَ النِّسَاءِ إِنِ اتَّقَیتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ﴾.[3]

فرهنگ اسلام باید با تمام ابعادش شناخته شود. امیدوارم در این راه موفق شوید، و وسیله‌ای باشید تا در این دورۀ آخرالزمان که دورۀ سختی است هویت خواهران مسلمان ما را شما حفظ کنید.

 


[1]. طبرانی، المعجم الکبیر، ج18، ص337؛ نووی، المجموع، ج19، ص187؛ افغانی، حضارة الاسلام، ص22.

[2]. احزاب، ٥٩. «ای پیامبر به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو پوشش‌های بلند خود را بر خویش فرو افکنند».

[3]. احزاب، ٣٢. «به‌گونه‌ای هوس‌انگیز سخن نگویید که بیماردلان در شما طمع کنند».

موضوع: 
نويسنده: