يكشنبه: 27/خرد/1403 (الأحد: 9/ذو الحجة/1445)

35
ارزش و مسئولیت حوزه‌های علمیه
[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

من واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم و نمی‌توانم حال نشاطی که برایم حاصل شد، حال توجه و اقبالی که برایم حاصل شد بیان کنم، وقتی شما از وضعیت آنجا و از این آقایان گزارش می‌دادید می‌خواستم بگویم: بأبی هم و اُمّی.

خدا مرا فدای همۀ آنها کند. آنهایی که اینجا هستند و آنها که آنجا هستند و در آن محیط و شرایط ایستادگی می‌کنند.

این برنامه‌های ولایتی، درس و تحصیل و ترویج دین و نشر معارف اهل‌بیت(ع)، اسباب عزّت شیعه و شوکت دوستان امیرالمؤمنین(ع) و بسیار ارزنده و قابل تقدیر است.

من یقین دارم باعث خوشحالی و مسرّت قلبی آقا حضرت ولیّ عصر(عج) است و ان‌شاءالله همه مورد عنایت و توجهات خاص آن وجود مبارک هستید؛ هم شما عزیزان و اساتید و کسانی که در شروع و تأسیس این برنامه اقدام کرده‌اید و هم این عزیزانی که شرکت کرده‌اند تا علوم آل محمد را فرا گیرند.

اینها برای همۀ ما اسباب افتخار و خوشحالی است. مطالبی که فرمودید برای ما بشارت بزرگی بود برای هر‌کسی که به ولایت اهل‌بیت(ع) ملتزم و متعهد باشد اسباب مسرت است.

هر کجا این برنامه‌ها پیاده شود باعث خوشحالی حضرت خواهد بود و امیدوارم

 

اسلام و ولایت اهل‌بیت(ع) از وجود شما بهره‌های بزرگ و کافی و شافی ببرد و شما هر کدام بتوانید در آینده ناحیۀ مهمی ‌را اداره کنید و در راه ولایت اهل‌بیت(ع) مردم را راهنمایی کنید، هر کدام یک راهنما باشید، شخصیت‌هایی از این مدرسه بیرون بیایند که اسباب افتخار مسلمان‌ها باشد البته با همین خلوص نیتی که دارید.

 

[1]. دیدار طلاب حوزه علمیه از بشاگرد بندرعباس با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 10 بهمن 1387.

موضوع: 
نويسنده: