پنجشنبه: 10/خرد/1403 (الخميس: 22/ذو القعدة/1445)

رمز بقای تشیع

سعی و کوشش و اهتمام در تحصیل علم داشته باشید و حداکثر استفاده را از فرصت‌هایی که برای شما فراهم شده است ببرید، باید در این زمان همه اهتمام کنند تا در خدمت اسلام آماده باشند و مخصوصاً از جنبۀ علمی ‌به صورتی باشند که بتوانند در مقابل هجوم‌هایی که می‌شود، بدعت‌ها و فرقه‌سازی‌هایی که هست بایستند، اسلام به وجود امثال شما نیازمند است و از اول تا الآن هم که دین مقدس اسلام و مذهب تشیع باقی مانده است برای همین بوده است که جوان‌ها و نوجوان‌های فداکار وارد میدان شده و این زحمات را متحمل شده‌اند.

این کتب حدیث سهل و ساده فراهم نشده است، خیلی کوشش کرده‌اند تا اینکه این احادیث را جمع‌آوری کرده‌اند و این کتاب‌ها را نوشته‌اند. مسافرت‌های سخت، در آن دوران‌های بسیار دشوار، در آن اوضاع اختناق چه سختی‌ها و فشارهایی متحمل شده‌اند که این دین را به این کیفیت نگاه داشته‌اند این معارف اهل‌بیت(ع) و این احادیث حفظ شده است و حالا به دست ما آمده است.

ما باید ذخائر علمی ‌اهل‌بیت(ع) و مواریثی که از گذشتگان به دست ما آمده است حفظ کنیم و نگاه داریم، یکی از مواریث همین مدرسه‌ها و شماها هستید، همه منتظر شما هستند امام زمان(عج) انتظار دارد که ببیند چگونه تحصیل می‌کنید؟ چقدر زحمت می‌کشید، در عبادات، در وظایف شرعی و دینی و اخلاق چقدر اهتمام می‌کنید؟

ان‌شاءالله همه به مراتبی برسید که اسباب خوشحالی کامل حضرت باشید بتوانید در

 

آینده مسلمان‌ها را هدایت کنید، مفسر قرآن و فقیه اهل‌بیت(ع) باشید، تاریخ اسلام را بدانید، روایات و احادیث و نهج البلاغه را حفظ داشته باشید.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: