يكشنبه: 27/خرد/1403 (الأحد: 9/ذو الحجة/1445)

80
نقش بازار در حمایت از اسلام[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

ولادت باسعادت حضرت امام حسن عسکری(ع) را به پیشگاه بزرگ ولیّ عصر(عج) حضرت مولانا المهدی ارواحنا و ارواح العالمین له الفداء و همچنین به همۀ دوستداران و علاقه‌مندان ولایت و اهل‌بیت(ع) و شما عزیزانی که در این جلسه شرکت فرمودید و بنده را به زیارت خودتان نائل فرمودید تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

امیدوارم به برکت این اعیاد و ولایت اهل‌بیت(ع) و توسل به مقام اقدس حضرت ولیّ عصر(عج) مشکلاتی که هست به احسن وجه حل شود و امور آن‌طور که باید در مسیر شرع و اسلام و رضایت حضرت ولیّ عصر(عج) باشد قرار گیرد.

اصناف و بازار و تشکلاتی که از قدیم در بازار بوده است از صد سال پیش از این، همیشه متعهد به امور دینی و اسلامی ‌بوده‌اند. غیرت اسلامی ‌آنها و اطاعتشان از دستورات و فرمایشات علما موجب حفظ و حراست از احکام دین و اسلامیت جامعه و هویت اسلامی ‌مردم بوده است.

همکاری و هماهنگی بین روحانیت و اصناف همیشه بوده است البته روحانیت تعلق به قشر خاصی ندارد با همۀ اقشار ارتباط دارد و از همه تقاضا دارد که در مسیر دین باشند و اسلامیت را در جامعه تقویت کنند و انصافاً در همۀ اقشار کسانی هستند که در امر دین پایبندند.

 

مسألۀ اسلام و تشیّع در این مملکت از بین رفتنی نیست و هرچه دشمنان قدرت داشته باشند و هرچه از خارج پشتیبانی شوند موفق نخواهند شد، دین در این مملکت همانند شجرۀ طیبه‌ای است که تا عصر ظهور حضرت ولیّ عصر(عج) و تا روز قیامت برقرار است.

 


[1]. دیدار جامعۀ انجمن‌های اسلامی‌ اصناف و بازار سراسر کشور با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 4 دی 1387.

نويسنده: