پنجشنبه: 4/مرد/1403 (الخميس: 18/محرم/1446)

59
اهمیت نیروهای مسلح
و ضرورت توجه به جنبه‌های اخلاقی[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

تعلیمات و راهنمایی‌های ائمّه(ع) باید توشۀ راه ما باشد، همه محتاج این دستورات هستیم، همه باید از قرآن و اهل‌بیت(ع) استفاده کنیم و خود را با گفتار و کردار و سیرۀ آنها تطبیق دهیم، جامعه را بسازیم، روحانیت، حوزه‌های علمیه، سپاه و ارتش باید ساخته شوند. ارتش ما باید علوی باشد. همۀ نیروهای مسلح و دستگاه‌هایی که داریم باید تحت حمایت اسلام قرار گیرند زیرا مقصد این انقلاب همین بود.

اگر چنانچه تا امروز آن‌طوری که لازم است توفیق پیدا نکردیم، امیدواریم در آینده موفق شویم و این شیاطینی که هستند و این نوشته‌هایی که هست، این حرف‌هایی که زده می‌شود، مانع سیر الی الله ما نباشد و ما را متوقف نکند و به صورتی نشود که به مقاصد و مطالبی که ما در این انقلاب داشتیم و باید داشته باشیم نرسیم.

باید اسباب عزّت و کرامت مسلمان‌ها و اسلام شویم و صدای اسلام را در عالم بلند کنیم.

من از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم سپاه و لشکر اسلام باشید.

باید کسانی که در خارج و داخل نقشه‌هایی در سر می‌پرورانند مرعوب شما شوند، مرعوب حضور شما و اینکه شما به دین و ایمان علاقه دارید و می‌خواهید مردها، زن‌ها و جوان‌ها مسلمان باشند، ما به ایمان و اعتقاد شما امیدواریم.

 

باید قشون خود را مسلح کنیم هم به سلاح‌های مادی و هم معنوی باید بهترین و مجهزترین سلاح‌ها را داشته باشیم. قرآن می‌فرماید:

﴿وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللّٰهِ وَعَدُوَّكُمْ﴾.[2]

باید به هر صورتی که می‌توانیم دشمنان خدا را به ترس بیاندازیم تا به فکر هجوم به ما نباشند.

شما مسئولیت خاص و افتخار بزرگی دارید، دشمنان هرچه بیشتر از شما ترس داشته باشند، خدا به شما نزدیک‌تر و شما هم به خدا نزدیک‌تر خواهید بود.

اگر جنبه‌های اخلاقی نباشد، سلاح مادی هم فایده‌ای ندارد و در هیچ کجا مقاومت و استقامتی نمی‌شود، نه کسی برای دین کاری می‌کند و نه کسی غم‌خوار اسلام می‌شود.

وقتی ما مسلح به سلاح‌های ظاهری و باطنی باشیم، مملکت و جامعۀ ما از امثال شما بهره می‌برد.

گمان نکنید فقط برای ایران هستید، اگر شما در مواضعی که دارید محکم بمانید، برای همۀ مسلمانان دنیا اهمیت دارد و موجب عزّت مسلمان‌ها در همۀ عالم می‌شوید.

بنابراین قدر خود را بدانید و توجه داشته باشید اینکه شخصی پاسدار اسلام و نگاهبان دین باشد بسیار اهمیت دارد. از شما انتظار می‌رود که در خط دین و سربازی امام زمان(عج) باشید و در این خط ثابت بمانید.

﴿إِنَّ اللّٰهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّٰهِ

 

فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ وَعْداً عَلَیهِ حَقّاً فِی التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّٰهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَیعِكُمُ الَّذِی بَایَعْتُمْ بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ﴾.[3]

درحقیقت خداوند شما را خریده و در ملک خدا هستید و بهشت هم برای شما است.

دوستانتان را متوجه کنید که باید دین را حفظ کرد و احکام خدا را پیاده کرد. نباید زن و مرد با هم اختلاط داشته باشند، باید دستورات قرآن پیاده شود. شهدایی که ما داشتیم، غیر از اینکه برای اسلام فداکاری کردند مطلب دیگری نبود. اسلام بود که مملکت را نجات داد و حفظ کرد.

خداوند شما را توفیق و تأیید کند. من واقعاً از شما در مواقعی که متوجه خدا هستید التماس دعا دارم، بدانید که لشکر خدا و جند الله هستید، حزب خدا هستید.

﴿أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللّٰهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ﴾.[4]

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

 

[1]. دیدار جمعی از نیروهای مسلح با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 20 آبان 1387.

[2]. انفال،٦٠. «هر نیرویی در قدرت دارید برای مقابله با آنها «دشمنان» آماده سازید و «همچنین» اسب‌های ورزیده تا به‌وسیله آن دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید».

[3]. توبه، ١١١. «خداوند از مؤمنان جان‌ها و اموالشان را خریداری کرده، که (در برابرش) بهشت برای آنان باشد، (به این‌گونه که) در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند، این وعده حقی است بر او که در تورات و انجیل و قرآن ذکر فرموده و چه کسی از خدا به عهدش وفادارتر است؟ اکنون بشارت باد بر شما به داد و ستدی که با خدا کرده‌اید و این است آن پیروزی بزرگ».

[4].‌ مجادله، آیه ٢٢. «بدانید که حزب خدا رستگارانند».

نويسنده: