دوشنبه: 27/فرو/1403 (الاثنين: 6/شوال/1445)

سؤالات بی‌پاسخ

این مطلب را باید به دیگران هم گفت، وقتی انسان به خود آنها هم می‌گوید نمی‌توانند جواب بدهند که شما جواب تاریخ اسلام را چگونه می‌دهید؟ چرا تاریخ را از بین بردید؟ چرا این پشتوانه‌ها را خراب می‌کنید؟ چرا نمی‌گذارید این افتخار برای مسلمانان باقی بماند؟

فقط امت مسلمان بود که این افتخار را داشت این آثار تا روز قیامت باید باقی می‌ماند. شاید صد هزار یا یک میلیون سال باقی مانده باشد ما که عمر دنیا را نمی‌دانیم اینها تاریخ را حفظ می‌کرد. الآن هم روضۀ مقدسۀ حضرت رسول(ص) از این جهتی که گفتم بسیار ارزنده است و اهمیت دارد.

چه جنایتی به تاریخ اسلام کردند، اینها می‌خواهند این پشتوانه‌ها فراموش شود تا مردم ندانند. حتی کسی می‌گفت: اگر از آنها سؤال کنی که مرقد مطهر حضرت امام مجتبی(ع) کجا است جواب نمی‌دهند.

در مقابل این هجوم‌ها و خیانت‌هایی که دیگران انجام می‌دهند وظایف ما بسیار سخت و سنگین است و باید در مقابل این مسائل ایستادگی کنیم باید مکتب اهل‌بیت(ع) را ترویج دهیم.

به شما عزیزان هم توصیه می‌کنم حالا که در این راه و خط وارد شدید اهتمام کنید اوّلاً خودتان را بسازید آن‌گونه که قرآن و احادیث و راهنمایی‌های اهل‌بیت(ع) است، ببینید فرهنگ اسلام در مورد روابط زن و مرد، روابط مرد بیگانه و زن بیگانه چگونه است، خودتان یاد بگیرید و به دیگران هم یاد دهید.

در زمان ما این مسأله اهمیت بسیاری پیدا کرده است، می‌خواهند این مسأله را که

 

زن و مرد بیگانه از نظر اسلام باید از هم جدا باشند از بین ببرند. نمی‌گذارند محل کار زن و مرد جدا باشد، می‌خواهند اختلاط درست کنند، درحالی‌که یکی از امتیازات جامعه مسلمان‌ها همین بوده است که زن و مرد بیگانه باید از هم جدا باشند و روابطشان در همان حدودی که اسلام معین فرموده است باشد.

در مورد زن‌های پیامبر قرآن می‌فرماید:

﴿وَإِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعاً فَاسْأَلُوهُنَّ مِنْ وَرَاءِ حِجَابٍ﴾.[1]

سعی کنید برنامه‌های اسلام را خوب بفهمید و در جامعه پیاده کنید موقعیتی که اسلام به زن‌ها داده است و در قرآن مجید این‌همه بر آن تأکید شده بسیار ارزشمند است.

﴿إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَالْقَانِتِینَ وَالْقَانِتَاتِ وَالصَّادِقِینَ وَالصَّادِقَاتِ وَالصَّابِرِینَ وَالصَّابِرَاتِ وَالْخَاشِعِینَ وَالْخَاشِعَاتِ وَالْمُتَصَدِّقِینَ وَالْمُتَصَدِّقَاتِ وَالصَّائِمِینَ وَالصَّائِمَاتِ وَالْحَافِظِینَ فُرُوجَهُمْ وَالْحَافِظَاتِ وَالذَّاكِرِینَ اللّٰهَ كَثِیرًا وَالذَّاكِرَاتِ أَعَدَّ اللّٰهُ لَهُمْ مَغْفِرَةً وَأَجْراً عَظِیماً﴾.[2]

جهاتی که اسباب تقرب انسان به خداوند متعال می‌شود و برای بشریت ارزش است در ده مورد عنوان فرموده و مرد و زن در این ده مورد در کنار هم به‌طور مساوی هستند اگرچه با یک جمله هم می‌توانست بفرماید ولی اینکه این‌گونه تأکید می‌کند برای اینکه زن‌ها را مطرح کند و به آنها بگوید شما هم در نیل به این مقامات و درجات عالی اسلامی ‌با مردها مساوی هستید بسم‌الله هرچه می‌خواهید جلو بروید، به هرچه می‌خواهید می‌توانید برسید با علم و عمل و اطاعت از دستورات خداوند متعال.

 

امیدوارم خداوند متعال به شما توفیق فرا گرفتن فرهنگ اسلام و تشخیص امتیازات آن با فرهنگ بیگانه را بدهد تا آن فرهنگ را به ما تحمیل نکنند و طوری نشود که هویت اسلامیمان عوض یا خدشه‌دار و ضعیف شود.

خداوند همۀ شما را مشمول دعای حضرت ولیّ عصر(عج) قرار دهد و قلب ایشان را از شما راضی و خشنود بدارد.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

 

 

[1]. احزاب، ٥٣. «هنگامی ‌که چیزی از وسایل زندگی از آنها می‌خواهید از پشت پرده بخواهید ».

[2]. احزاب، ٣٥. «مردان و زنان مسلمان، مردان و زنان باایمان، مردان و زنان مطیع فرمان خدا، مردان و زنان راستگو، مردان و زنان صابر و شکیبا، مردان و زنان باخشوع، مردان و زنان انفاق‌گر، مردان و زنان روزه‌دار، مردان و زنان پاک‌دامن، مردان و زنانی که بسیار یاد خدا می‌کنند، خداوند برای همه آنها مغفرت و پاداش عظیمی ‌فراهم ساخته است».

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: