يكشنبه: 27/خرد/1403 (الأحد: 9/ذو الحجة/1445)

71
اهمیت پزشکی و ضرورت رعایت
اخلاق اسلامی و حفظ حجاب[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

من تشکر می‌کنم از اظهار لطف شما و امیدوارم خداوند متعال زحماتی را که متحمل شدید برای زیارت حضرت معصومه÷ و مسجد جمکران، قبول فرماید و ارتباط شما با اهل‌بیت(ع) و خصوصاً با حضرت ولیّ عصر# برقرار باشد، امیدوارم بتوانید خودتان را طوری بسازید که هم سعادت شخصی خود را تأمین کرده باشید و هم بتوانید خدمتگزار جامعه باشید و با ملاحظۀ تمام دستورات و برنامه‌های اسلام نمونه باشید.

اصل مطلب این است که انسان کارهایی را که انجام می‌دهد و راهی را که می‌رود راه خدا باشد و منتهی به رضای خداوند متعال شود، بالاخره انسان در این دنیا عمرش تمام می‌شود و این زندگی را به یک چیزی می‌فروشد گاه می‌شود که به یک بهای ‌اندکی می‌فروشد و آخر کار هیچ چیز دستش را نگرفته است و با خسارت کامل از دنیا می‌رود، گاهی هم خودش را به یک معانی و حقایقی فروخته است و بعد می‌فهمد که خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌کرد، سود برده است.

حضرت امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند:

 

«أَلا حُرٌّ یَدَعُ هَذِهِ اللُّمَاظَةَ لأَهْلِهَا إِنَّهُ لَیْسَ لأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلا الْجَنَّةَ فَلا تَبِیعُوهَا إِلا بِهَا».[2]

یعنی برای عمر شما و زندگی شما و این نعمت‌هایی که خدا به شما داده است ثمنی غیر از بهشت نیست، به هرچه بفروشید مغبون شده‌اید مگر اینکه به خدا بفروشید، به بهشت خدا بفروشید.

 

[1]. دیدار دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی قزوین با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 16 فروردین سال 1388.

[2]. نهج البلاغه، حکمت٤٥٦ (ج4، ص105). «آیا آزادمردی نیست که این دنیا را به اهلش واگذارد؟ برای جان‌های شما بهایی نیست جز بهشت، پس نفروشید مگر به آن».

نويسنده: