يكشنبه: 27/خرد/1403 (الأحد: 9/ذو الحجة/1445)

63
جایگاه نیروهای مسلح
و لزوم تقویت همه‌جانبه قوای نظامی[1]

بسم الله الرحمن الرحیم

من تشکر می‌کنم از اظهار لطف شما که تشریف آوردید و بنده را به زیارت خود نائل کردید. امیدوارم خداوند به همه توفیق دهد تا تحت توجهات حضرت بقیة الله(عج) در وظایف بسیار بزرگی که به آنها محول است بتوانند حداکثر تعهدی را که باید داشته باشند ابراز کنند.

امروز نیروهای مسلح برای اسلام عزّت‌آفرینند. این نیروها هرچه بیشتر عظمت پیدا کنند، باشکوه‌تر باشند و قوت و نیروی آنها بیشتر باشد برای اینکه کفار و دشمنان از ما حساب ببرند مؤثرتر است.

شما باید قدر خود را بدانید اگر انسان موقعیتی داشته باشد حتی اگر یک فرد باشد که دشمن از این فرد حساب ببرد و خیال تجاوز به مرزهای اسلام را در سر نپروراند خیلی مهم است تا چه رسد به اینکه جمعیتی باشد و کلّ نیروهای مسلح و ارتش و سپاه.

در این وضعیتی که ما هستیم اینها متعلق به اسلام و قرآن هستند و در خدمت خود امام زمان(عج) هستند و فرمانده اصلی و حقیقی همۀ آنها و همۀ ما و همۀ عالم امام زمان(عج) است.

 

امیدوارم در مقاصدی که دارید و تحصیلاتی که در قم در مسائل عقیدتی دارید موفق باشید.

البته مسائل معنوی خیلی مؤثر است روح همه چیز، دین و ایمان به خداوند متعال است، اگر دین نباشد انسان هرچه باشد به جایی نرسیده و به مقامی ‌نائل نشده است.

امروز اسلام و مملکت ما خیلی به قوای نظامی ‌احتیاج دارد و هرچه این قوا از جهات مختلف قوی‌تر باشند و بیشتر بتوانند در مقابل دشمنان اسلام عرض وجود کنند و آنها را مأیوس و ناامید کنند افتخار است. شما باید زحمت بکشید که این افتخار را بیشتر کنید.

در صدر اسلام با اینکه مسلمانان جمعیتشان کم بود و جمعیت دشمنان بیشتر بود ولی چون ایمان داشتند و به خدا و ثواب آخرت عقیده داشتند استقامت می‌کردند و پیشروی می‌کردند و دشمنان فرار می‌کردند چون دشمنان چیزی نداشتند، اما مسلمانان معتقد بودند که اگر دشمن را شکست دهند فاتحند و اگر به صورت ظاهر شکست بخورند درواقع شکست نیست و به فوز شهادت نائل شده‌اند که بالاترین مقام است، لذا کسی که در اسلام جهاد می‌کند ضرر نمی‌کند و در همه حال برای او نفع است چه شهید شود یا دشمنان را به قتل برساند.

امیدوارم خداوند به شما و همۀ مسئولین توفیق دهد تا نیروهای مسلح ما مقتدر شوند، هرچه در این راه ما تلاش کنیم باز هم کم کرده‌ایم و باید به حساب دین و قرآن بگذاریم.

امیدوارم خداوند به همۀ شما توفیق دهد. من از همۀ شما التماس دعا دارم.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 


[1]. دیدار جمعی از پرسنل رسمی ‌سپاه از فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی زمینی با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 30 فروردین 1388.

نويسنده: